צברי חשוד גם בעבירות מין בקטינים

הותר לפרסום: מנהל קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה נעצר שוב בחשד ששכב עם נערים. עפ"י החשד, הוא ושלושה חשודים נוספים קיימו יחסי מין עם נערים שהכירו באמצעות הפייסבוק

ממשיך להסתבך: פרשת מין חדשה שהתפרסמה היום מערבת שוב את מנהל הפועל פתח תקווה עופר צברי בחשד לביצוע עבירות מין. על פי טענת המשטרה, צברי ושלושה בני אדם נוספים, אחד מהם קצין בכיר בצה"ל, קיימו יחסי מין עם קטינים וקטינות תמורת תשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשד מייחס לעצורים יצירת קשר עם קטינים וקטינות באמצעות הרשת החברתית פייסבוק ושידולם לקיים איתם יחסי מין תמורת תשלום. כרגע יש למשטרה חשד שהם יצרו קשר עם 15 קטינים וקטינות בסך הכל. אחד החשודים - שאינו עופר צברי - חשוד גם באונס של אחת הקטינות. הארבעה נעצרו היום על ידי המשטרה, והם יובאו לפני שופט לדיון בהארכת מעצרם. "כרגע יש לנו ראיות בתיק שקושרות את החשודים למיוחס להם", אמר ראש לשכת החקירות של מרחב איילון רב פקד רונן שמרי.

בחודש שעבר נמצא עופר צברי, מנהל קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, עם נער בן 17 ליד בית העלמין בחולון. כששוטרת דפקה על חלון הרכב צברי נמלט, ועל פי טענת המשטרה דרס אותה. השתלשלות האירועים הובילה תוך דקות בודדות למרדף משטרתי עם מסוקים באוויר ודיווחים חמים בתקשורת על מצוד אחר פדופיל מוכר. "בתחילת הפרשה הזאת היו לי מחשבות אובדניות, ימים קשים מאוד", הוא תיאר אז בריאיון בלעדי לבן מיטלמן באולפן שישי. "להיות עצור בתא מעצר לבן אדם נורמטיבי שלא חווה חוויה כזאת מימיו זה כאילו הגיע סוף העולם".

מפקד מרחב איילון במשטרה, ניצב משנה נתן בוזנה, אמר כי "מדובר בפרשייה קשה ועגומה אשר מחייבת את כולנו, אנשי חינוך, טיפול, בריאות ואכיפת חוק ובמיוחד ההורים, לשיתוף פעולה מלא בכל הנוגע לשמירת ביטחונם שלמותם ואף בריאותם הנפשית של בני נוער וחסרי ישע".

בן ה-17 הכיר אותו באותו ערב

למרות האירועים, באירוע הקודם צברי לא נחשד בעבירות מין. גם אם קיים צברי יחסים עם הצעיר גיל 17 היה אז מעל גיל ההסכמה, ויחסי מין בין השניים הם חוקיים, והמשטרה לא טענה בשום שלב כי היו יחסים בכפייה בין השניים.

מיכאל, בן 17, הנער שהיה עם צברי ברכב, אמר כמה ימים לאחר התקרית. "הכל היה בהסכמה", סיפר. "השוטרת ניסתה לעשות הכל כדי לעצור אותו. כשהשוטרים דפקו על החלון של הרכב הוא לא דיבר, ישב, נתן גז ככה, וברח להם. נבהלתי כשהשוטרת ירתה". מיכאל מספר שהכל קרה מהר ולא שם לב אם השוטרת נפגעה או לא. את צברי הוא הכיר לראשונה בערב בו הם נפגשו. "לא הכרנו", הוא אמר, "אני לא מעוניין לדבר על זה".

לאורך כל התקופה מאז שנעצר צברי, תמכו בו חבריו במועדון הפועל פתח תקווה ובכירי הקבוצה הקפידו להגיע לדיונים בבית המשפט כדי לחזק אותו. למרות זאת הוא לא חזר לתפקידו כמנהל הקבוצה לאחר ששוחרר לראשונה. במועדון העדיפו שלא להחזיר אותו לתפקיד.