חשד: נהג מונית קנה ג'יפ מכספים שגנב מניצול שואה

המשטרה עצרה נהג מונית מאור יהודה החשוד שהוציא במרמה כספים מקשיש ניצול שואה, אותו נהג להסיע באופן קבוע. החוקרים חושדים שעם הכספים שגנב מהקורבן, רכש הנהג סיגריות, ארוחות במסעדות ומכונית חדשה

"הנהג רוקן הכל" (חדשות 2)

שוטרי תחנת מסובים עצרו השבוע נהג מונית בחשד שבמהלך השבועיים האחרונים הוציא במרמה עשרות אלפי שקלים מקשיש ניצול שואה בן 85, אותו נהג להסיע מדי יום למעון לניצולי שואה בקריית אונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, בכסף שגנב מהקשיש רכש נהג המונית סיגריות, סעד במסעדות ואף רכש עבור אשתו ג'יפ חדש. על פי המשטרה, הנהג רכש את אמונו של הקשיש ובדרכי מרמה הוציא ממנו עשרות אלפי שקלים עד שהבנק סגר לו את החשבון בשל חריגה ממסגרת האשראי.

החשוד, תושב אור יהודה בשנות ה-40 לחייו, הובא אתמול לבית משפט השלום בתל אביב ושם שוחרר למעצר בית. היחידה החוקרת ביקשה עיכוב ביצוע והיום יתקיים הדיון בערעור בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

חשד: קנה רכב חדש מהכספים שגנב. ארכיון (AP)

"הנהג רשם צ'קים בסך אלפי שקלים"

בנו של ניצול השואה סיפר לחדשות 2 Online כי אביו נותר המום כשגילה על מעלליו של הנהג אותו הכיר היטב ובטח בו. "הוא כל הזמן אומר 'איך אנשים בגדו בי, איך האמנתי להם? אנשים שהיו איתי בקשר תקופה ארוכה'", אמר הבן. "אנחנו יושבים שבעה על אמא שלי, ורק עכשיו גילינו שהם לא הותירו לנו כסף למצבה. הם רוקנו את הכל. בגלל שיש לאבא פרקינסון, הוא ביקש ממנו שימלאו בעבורו את הצ'ק. הוא מילא פעם אחר פעם צ'קים על סך 1,600 עד 3,700 שקלים. ככה הוא הוציא כ-25 צ'קים".

הבן סיפר כי השיא היה כשאביו נטל, בלחץ שהפעיל עליו הנהג, הלוואה על סך 20 אלף שקלים. "הוא הסיע אותו בחזרה הביתה, אמר לו היכן להחביא את הכסף ולאחר שעתיים חזר לביתו ולקח את הכסף", טען. "הבנתי שהוא רכש עם הכסף רכב לבת זוגו. זה אחד הדברים הנוראיים ביותר שאפשר לעשות לאדם מבוגר ולניצול שואה בפרט. הוא איש כל כך טוב, כולם אוהבים אותו באזור וכולם מכירים אותו והם פשוט תקעו לו סכין בגב".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv