הלם בנווה שלום: "עשו לנו פוגרום, אנחנו בסכנת חיים"

ביישוב היהודי-ערבי המעורב מתקשים להתמודד עם מעשה החבלה שבוצע הלילה ביישוב - ריסוס כתובות נאצה נגד ערבים וניקוב צמיגי מכוניותיהם של התושבים. "הכתובות האלה יימחקו אבל הצלקת תישאר", אמר מנהל בית הספר המקומי, ואחד התושבים הוסיף: "צריך להתעורר לפני שמישהו ייפגע פיזית". מפכ"ל המשטרה: "אירוע חמור במיוחד"

תושבי נווה שלום, היישוב היהודי-ערבי המעורב, עדיין המומים ונסערים מהמראות שציפו להם הבוקר מחוץ לבתיהם: כתובות נאצה מכוערות בנוסח "מוות לערבים", "ד"ש משכונת האולפנה", "ד"ש מחוות גלעד" ו"נקמה", זאת לצד כתובת נוספת בכניסה לבית הספר היסודי וניקוב צמיגיהם של 14 כלי רכב. המשטרה פתחה בחקירה, אולם בשלב זה אין חשודים במעשה.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו התייחס בצהריים למעשה ואמר כי "לאירוע שכזה, דווקא במקום שחרט על דגלו את החיים המשותפים בין יהודים וערבים כערך, חומרה מיוחדת. יש לעשות את כל הנדרש בכדי להגיע לעבריינים המבצעים ולמצות עמם את חומרת הדין".

"עשו לנו פה פעולת פוגרום, זה טרור", אמר לחדשות 2 מזכיר האגודה המקומית, גדעון סולימאני. אחד התושבים היהודים, יוני אשפר, אמר כי "הדבר הזה מוכיח שהשנאה והאלימות לא מבחינות ולא יודעות במי הן פוגעות. כתובות כאלה, כמו "מוות לערבים", מופיעות בעוד ערים נוספות בארץ ואנשים נוהגים להתעלם מהן - אבל מאחוריהן יש שנאה ואלימות אמיתית".אנואר דאווד, מנהל בית הספר היסודי בנווה שלום, התקשה לעכל את הכתובת שהופיעה על הכניסה לבית הספר, בה נכתב: "ד"ש מחוות גלעד", "נקמה" וגם "מוות לערבים". "הכתובות האלה יימחקו אבל הצלקת תישאר", אמר המנהל לחדשות 2. "זה מסכן את כל מי שמדבר על דו-קיום ונגד אלימות. אני מרגיש סכנה לחיי, אני מאויים וזו הרגשה לא נעימה. צריך להתעורר עכשיו ולא לחכות עד שמישהו ייפגע פיזית".

"אנחנו נהפוך את הדבר הזה לשיעור באהבה בין העמים", הוסיף דאווד. "כך נמשיך לחנך את הילדים שלנו, לשלום ולא לאלימות. מעולם לא פגענו באדם, אם הוא ערבי או יהודי".

נווה שלום הוא ישוב יהודי-ערבי בן 50 משפחות באזור לטרון. חבריו, פלסטינים ויהודים אזרחי מדינת ישראל, בחרו להקים קהילה משותפת ולחיות בה תוך קיום דיאלוג מתמיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת