בנו הקטן של האב החשוד ברצח הובא לחקירה: "רצו שיראה את אביו אזוק"

"קיים חשד סביר שהחשוד עבר את העבירה. החקירה המורכבת מתקדמת" - כך קבע שופט בית משפט השלום ברמלה שהאריך היום בשבוע את מעצרו של מוחמד סרסור, החשוד ברצח בנו. סניגורו האשים את המשטרה בכך שהביאו את בנו בן ה-7 של סרסור לחקירתו "כדי שיראה את אביו אזוק", ונציג המשטרה הודה כי "ייתכן שהדבר קרה בשוגג"

האב החשוד, בשבוע שעבר בבית המשפט (חדשות 2)

בית משפט השלום ברמלה האריך בשבוע את מעצרו של מוחמד סרסור, אביו של הילד אנאס, שנעצר בחשד שרצח את בנו.

בהחלטה להאריך את מעצרו של סרסור, קבע השופט כי יש חשד סביר שהאב אכן רצח את בנו. השופט נימק את ההחלטה בכך ששחרורו של האב עלול לשבש את המשך החקירה. "קיימת גם עילת מעצר של מסוכנות וחשש להימלטות מן הדין", קבע השופט. "מדובר בחקירה מורכבת שמתקדמת ויש להמשיך לנהל אותה כאשר החשוד נתון במעצר".

סנגורו של סרסור האשים את המשטרה בכך שהביאו את אחיו הקטן של הנרצח, רק בן 7, לחקירתו של אביו, רק כדי לראותו כבול באזיקים, זאת כחלק מתרגיל חקירה, ואמר כי מדובר בפעולה שאינה מוסרית ואין לה תקדים. על כך השיב התובע המשטרתי כי "לא היתה פעולה של להביא ילד למשרדי הימ"ר על מנת שיראה את אביו אזוק. יתכן כי הדבר הזה קרה במשרדי הימ"ר בשוגג או שלא בשוגג".

עוד הוסיף עו"ד פריג': "על אף שאנו נמצאים בהארכת המעצר השנייה, אפילו בדיקת מרחק ובדיקות קוליות או כאלה ואחרות שהיה מחויב במציאות לעשותן, לא נעשית. באותה נשימה הולכים לבית של שכן ומקבלים כלים או סכינים לבדיקה ויום לפני משחררים עצורים או מעוכבים ששהו כ-10-12 שעות ביחידה החוקרת. אנו דורכים במקום ככל שהחשד מיוחס לחשוד".

באישורו של בית המשפט, סירב התובע המשטרתי להשיב לרוב השאלות שעסקו בחומר החקירה. עם זאת, אישר קצין המשטרה כי נבדקו סכינים שנלקחו מבית השכן, הודה שבגדיו ונעליו של האב נלקחו לבדיקה אולם לא פירט מה היו תוצאותיה. "כל הפעולות שצוות החקירה ביצע מפורטות בפני בית המשפט", לדברי הטוען המשטרתי, "ובין היתר בדיקת קול, בדיקת תדר של גלי אור וצילומי לווין - הכל מופיע בפני בית המשפט".

בתום הדברים האריך, כאמור, השופט את מעצרו של האב החשוד, וקבע כי "שוכנעתי כי בנסיבות המקרה כמפורט לעיל קיים חשד סביר שהחשוד עבר את העבירה המיוחסת לו. מדובר בחקירה מורכבת שמתקדמת ויש להמשיך לנהל אותה כאשר החשוד נתון במעצר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת