הילד שנרצח תועד רגעים לפני מותו; האב החשוד נשאר במעצר

פרטים חדשים נחשפו בדיון להארכת מעצרו של מוחמד צרצור, האב החשוד ברצח בנו בן ה-10 בכפר קאסם בסוף השבוע. בידי המשטרה סרטון המתעד את הילד נכנס למכולת זמן קצר לפני שנעלם. בית משפט השלום ברמלה האריך את מעצר האב ב-4 ימים, השופט קבע: "קיים חשד סביר לביצוע העבירה"

פרטים נוספים נחשפים בפרשת הרצח של הילד אנאס סרסור: בית משפט השלום ברמלה האריך בצהריים ב-4 ימים את מעצרו של מחמוד סרסור, אביו של הנרצח, החשוד ברצח לאחר שהשופט קבע כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירה". המשטרה חשפה במהלך הדיון כי בידיה סרטון המתעד את מעשיו של הילד זמן קצר לפני מותו.

לטענת נציג המשטרה בדיון, "ככל שהתקדמה החקירה התבססו חשדות נגד האב בחשד לרצח בנו". לדבריו, אנאס נרצח ככל הנראה בין השעות 21:00 ל-22:00 בלילה, והדיווח על היעלמותו הגיע לפנות בוקר למשטרה.

עוד ביום ההיעלמות נלקחו דגימות DNA מאביו של הילד, שהפך בתוך זמן קצר לחשוד ברצח בנו. עוד גילו נציגי המשטרה בדיון כי נמצאו סימני דם נוספים, מעבר למקום בו נמצאה הגופה, אולם טרם ברור אם מדובר בדם שעבר לבגדיו של צרצור האב כשחיבק את גופת הילד לאחר הימצאה. בתשובה לשאלת עורך דינו של האב, הודה הטוען המשטרתי כי הילד לא נאנס לפני הירצחו, וכי המוות נגרם ככל הנראה כתוצאה מדקירה בחפץ חד.

המשטרה חשפה עוד בדיון כי לידיה הגיע סרטון וידאו שמתעד את הילד ומעשיו, זמן קצר לפני שנעלם. בתמונות נראה אנאס נכנס לחנות מכולת ורוכש גבינה צהובה. בנוסף, קיימת עדות של שכן שראה אותו מבלה עם ילד אחר לאחר הביקור במכולת.

"אין חולק כי מדובר באירוע מזעזע", סיכם התובע המשטרתי. "אך אף אחד מאיתנו לא ממהר לחתום על צו מעצר, במיוחד כשמדובר באביו של הקורבן, ודאי שלא ביחידה שלנו". השופט, כאמור, קיבל חלקית את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו של האב החשוד ברצח ב-4 ימים.

סתירות מהותיות בעדות האב

אתמול נעצר אביו של הילד בחשד למעורבות ברצח האכזרי, לאחר שבעדות שמסר במשטרה נמצאו סתירות מהותיות. האב היה זה שדיווח לראשונה על היעדרותו של בנו בליל חמישי האחרון.

משפחתו של הילד הביעה תמיהה וכעס על מעצרו של האב, והדגישה כי אין שום סיכוי שהוא עומד מאחורי הרצח האכזרי. נאדר סרסור, דודו של האב החשוד ברצח וראש עיריית כפר קאסם, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "במשטרה לא אומרים כלום, מה שיש בידיהם זה סתירה בעדות של האבא מול העדות של הבן בנוגע לתקופת הזמן - אם יצא מהבית או לא יצא מהבית - על זה נופל כל העניין".

"רצח או מעורבות, בשבילנו אותו דבר, האב לא מעורב בשום דבר, ככה אנחנו מאמינים", הוסיף קרוב המשפחה. "אבא כזה לא יכול לרצוח אפילו זבוב. עצם זה שמאשימים אותו וחושדים בו ברצח בנו זה עוד מכה על מכה, הילד נרצח ועכשיו רוצחים את האבא והמשפחה".

"צריך למצוא את הרוצח האמיתי"

"לצערנו הרב, המשטרה כאן עשתה פעולה חפוזה ומיותרת. היא היתה יכולה לחכות עוד יום-יומיים שנצא מסוכת האבלים, והעניינים יסתדרו ויחזרו למסלולם הטבעי. אני יודע שהמשטרה צריכה לחקור בכל הכיוונים, אבל בכיוון האבא היא לא תמצא שום דבר", טוען ראש העיר.

סרסור ניסה להסביר את הסיבה האמיתית, לטענתו, למעצר האב. "אני יודע שהמשטרה נמצאת בלחץ קצת, כי יש הרבה רציחות שלא פוענחו בשנים האחרונות, זה לחץ אטומי על המשטרה, והיא מנסה בצורה כזאת או אחרת למצוא קצה חוט. אבל למרות הכעס על המשטרה אנחנו צריכים לחזק את ידה ולומר לה - מצאי את הרוצח האמיתי".

חקירת הרצח מתנהלת בימ"ר מרכז בפיקודו של ניצב-משנה יגאל בן שלום. חוקרי המשטרה גבו עדויות מכל בני המשפחה, אולם בעדותו של האב נמצאו סתירות שלא מתיישבות עם המידע שנאסף מיתר בני המשפחה. במשטרה מדגישים שלא מדובר בראיה ישירה, אך הסתירות שנמצאו בעדותו מעוררות תמיהה.

סרסור בן ה-10, שגופתו נמצאה בכרם זיתים במרחק של עשרות מטרים מבית המשפחה, הובא למנוחות ביום שישי בצהריים ביישובו. על רוב פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, ואת נסיבות מותו מכסה צל כבד של מסתורין. על גופתו של סרסור בלטו סימנים שהעידו על אלימות קשה לפני מותו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת