"רצחו את הילד ועכשיו את המשפחה"

תדהמה בכפר קאסם בעקבות מעצרו של אביו של הילד אנאס סרסור, שנרצח באכזריות בסוף השבוע האחרון. המשטרה תבקש בצהריים להאריך את מעצרו של האב בחשד למעורבות ברצח, אבל משפחתו טוענת: "אבא כזה לא יכול לרצוח אפילו זבוב, המשטרה נמצאת בלחץ אטומי"

המשטרה תבקש להאריך היום את מעצרו של אבי הילד אנאס סרסור מכפר קאסם, שנעצר אתמול בחשד למעורבות ברצח האכזרי, לאחר שבעדות שמסר במשטרה נמצאו סתירות מהותיות. משפחתו טוענת: "הוא לא יכול לפגוע בזבוב".

בית משפט השלום ברמלה ידון בצהריים בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של האב, שהיה זה שדיווח לראשונה על היעדרותו של בנו בליל חמישי האחרון.

משפחתו של הילד מביעה תמיהה וכעס על מעצרו של האב, ומדגישה כי אין שום סיכוי שהוא עומד מאחורי הרצח האכזרי. נאדר סרסור, דודו של האב החשוד ברצח וראש עיריית כפר קאסם, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "במשטרה לא אומרים כלום, מה שיש בידיהם זה סתירה בעדות של האבא מול העדות של הבן בנוגע לתקופת הזמן - אם יצא מהבית או לא יצא מהבית - על זה נופל כל העניין".

"המשטרה עשתה פעולה חפוזה ומיותרת"

"רצח או מעורבות, בשבילנו אותו דבר, האב לא מעורב בשום דבר, ככה אנחנו מאמינים", הוסיף קרוב המשפחה. "אבא כזה לא יכול לרצוח אפילו זבוב. עצם זה שמאשימים אותו וחושדים בו ברצח בנו זה עוד מכה על מכה, הילד נרצח ועכשיו רוצחים את האבא והמשפחה".

"לצערנו הרב, המשטרה כאן עשתה פעולה חפוזה ומיותרת. היא היתה יכולה לחכות עוד יום-יומיים שנצא מסוכת האבלים, והעניינים יסתדרו ויחזרו למסלולם הטבעי. אני יודע שהמשטרה צריכה לחקור בכל הכיוונים, אבל בכיוון האבא היא לא תמצא שום דבר", טוען ראש העיר.

"המשטרה בלחץ אטומי"

סרסור ניסה להסביר את הסיבה האמיתית, לטענתו, למעצר האב. "אני יודע שהמשטרה נמצאת בלחץ קצת, כי יש הרבה רציחות שלא פוענחו בשנים האחרונות, זה לחץ אטומי על המשטרה, והיא מנסה בצורה כזאת או אחרת למצוא קצה חוט. אבל למרות הכעס על המשטרה אנחנו צריכים לחזק את ידה ולומר לה - מצאי את הרוצח האמיתי".

חקירת הרצח מתנהלת בימ"ר מרכז בפיקודו של ניצב-משנה יגאל בן שלום. חוקרי המשטרה גבו עדויות מכל בני המשפחה, אולם בעדותו של האב נמצאו סתירות שלא מתיישבות עם המידע שנאסף מיתר בני המשפחה. במשטרה מדגישים שלא מדובר בראיה ישירה, אך הסתירות שנמצאו בעדותו מעוררות תמיהה.

סרסור בן ה-10, שגופתו נמצאה בכרם זיתים במרחק של עשרות מטרים מבית המשפחה, הובא למנוחות ביום שישי בצהריים ביישובו. על רוב פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, ואת נסיבות מותו מכסה צל כבד של מסתורין. על גופתו של סרסור בלטו סימנים שהעידו על אלימות קשה לפני מותו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת