דירה של עובדים זרים בי-ם הוצתה: "צאו מהשכונה"

אירוע חמור על רקע גזעני בבירה: אלמונים הציתו הלילה דירה של עובדים מאריתראה בירושלים וריססו עליה את הכתובת - "צאו מהשכונה". 10 עובדים זרים שהיו במקום חולצו וארבעה מהם נזקקו לטיפול רפואי לאחר שניסו לכבות את האש בידיהם ונכוו. המשטרה מתייחסת לאירוע בחומרה יתרה, מפקד המחוז הקים צוות חקירה מיוחד

האלימות נגד העובדים הזרים מגיעה לירושלים: אלמונים הציתו הלילה דירה של עובדים זרים מאריתראה ברחוב יפו בבירה וריססו על קירות הבית את הכתובת: "צאו מהשכונה". 4 מדיירי הבית נפגעו באורח קל, אך המשטרה מתייחסת לאירוע בחומרה יתרה והקימה צוות חקירה מיוחד.

הדיווח הראשון על השריפה התקבל במוקד מכבי האש בסמוך לשעה 2:30 לפנות בוקר, ולמקום הוזנקו שלושה צוותי כיבוי ומנוף שהחלו לבצע פעולות חילוץ. הכבאים חילצו מהדירה עשרה עובדים זרים. שלושה מהעובדים שפונו נזקקו לטיפול רפואי ופונו אל בית החולים כשהם סובלים מכוויות ומשאיפת עשן.

זירת האירוע, הבוקר בירושלים (חדשות 2)

"כוחות רבים הגיעו למקום והתחילו לטפל בחילוץ הדיירים שנתקעו בדירה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט להב אסף אברס, דובר מכבי האש בירושלים. "האש הייתה בכניסה לבית, בדלת, ולכן הם נכלאו בדירה לא יכלו לברוח בכוחות עצמם. זיהינו בזירה את הניסיונות שלהם להימלט: טביעות אצבע וידיים של חלק מהאנשים שניסו לכבות את האש בעצמם משום שלא יכלו להימלט. בתוך זמן קצר השתלטנו על האש וצוותי מד"א פינו את הנפגעים לבית החולים".

במכבי האש מעריכים כי מדובר בהצתה, וכי בסמוך לדלת נמצא ג'ריקן המכיל חומר דליק. יתרה מזאת, על קיר הכניסה לבית נכתבה הכתובת "צאו מהשכונה", מה שמעיד בבירור כי מדובר במעשה מכוון. בצלאל בן חמו, חובש בכיר במד"א שטיפל בנפגעים בזירת האירוע, אמר הלילה כי "הפצועים ניסו ככל הנראה לכבות בכוחות עצמם את האש שפרצה, וכתוצאה מכך ספגו פגיעות בידיים. לאחר טיפול בחמצן פינינו אותם במצב קל לבית החולים שערי צדק".

זמן לא רב לאחר שצוותי הכיבוי הגיעו הושגה שליטה על האש. מפקד מחוז ירושלים של המשטרה ניסו שחם הקים צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של הבירה כדי ללכוד את המציתים. "אנו רואים בחומרה רבה את המקרה ונפעיל את כל האמצעים ברשותנו לתפיסת המבצעים", נמסר בהודעת המשטרה.

גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת פירסם הודעת גינוי חריפה למעשה. ברקת שוחח עם מפקד המחוז במשטרה ניצב ניסו שחם והשניים סיכמו כי "יפעלו ביד קשה" כנגד כל גילוי של אלימות בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת