המפכ"ל "טס" בכביש: מי מנסה לטייח את החקירה?

הפרקליטות הגישה היום את ממצאי החקירה בנוגע לתיעוד רכבו של מפכ"ל המשטרה שדהר לפני שנה במהירות של 160 קמ"ש. "מבדיקת המשטרה עולה כי המפכ"ל לא שהה ברכב", נמסר מהפרקליטות, בעוד רנ"צ דנינו אמר ברוב הגינותו: "מרבית הסיכויים שהייתי ברכב". מישהו בסיפור הזה אינו דובר אמת

לפני כשנה תועדה מכוניתו של מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו נוסעת במהירות של 160 קמ"ש בכביש 431. בעקבות התיעוד ששודר כאן בחדשות 2, הורה מפכ"ל המשטרה להעביר את הטיפול בתיק ליועץ המשפטי לממשלה.

היום קיבל מגיש התלונה, עו"ד פיני פישלר, מכתב חתום אודות סיום בדיקת הפרקליטות בעניין. במכתב תוארה השתלשלות האירועים והעונש המשמעתי שצריך לשאת הנהג, ובנוסף - משפט שנוי במחלוקת. "מבדיקת מחלקת התנועה של המשטרה, מבדיקת מחלקת התנועה של המשטרה עולה כי המפכ"ל עצמו לא נכח ברכב בנסיעה המדוברת", כך כתבה עו"ד דגנית כהן-וויליאמס מהפרקליטות.

המשפט הזה לא תאם לדיווחים שלנו לפיהם מפכ"ל המשטרה כן היה ברכב. הערב פנינו שוב  למפכ"ל דנינו, והוא אמר ברוב הגינותו כי "אני לא עומד מאחורי הקביעה הזו. אמרתי כבר בהתחלה כי הסבירות הגבוהה היא שהייתי במכונית". אז מי האיש שניסה להגן על המפכ"ל או אולי לטייח את החקירה? לא ברור.

בתגובה מסר דובר משרד המשפטים: "המכתב שנשלח היום לעו"ד פישלר, מתבסס על הממצאים שהעבירה המשטרה לפרקליטות לרבות גרסת הנהג שעל פיה המפכ"ל לא היה במכונית". בדוברות המשטרה אמרו כי בעקבות ממצאי הבדיקה הוחלט על המשך טיפול משמעתי של הנהג. "לא נתייחס לטענות של מי מהגורמים המעורבים", הוסיפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת