אבי בן ציון נהרג בשוד רכב מתוחכם

הותר לפרסום: שלושה פלסטינים נעצרו בחשד שהרגו את אבי בן ציון במהלך ניסיון לגנוב את רכבו. השלושה עצרו את מכוניתו, ריססו גז מדמיע ודרסו אותו למוות. תחילה נחשד שמדובר בפיגוע לאומני‎

אבי בן ציון

פוענחה דריסתו למוות של אזרח ישראלי ביהודה ושומרון: היום (שלישי) הותר לפרסום כי שלושה פלסטינים נעצרו לאחר האירוע בו נהרג אבי בן ציון ז"ל בתחילת החודש בצומת אלון. בן ציון נפגע אנושות במהלך שוד רכב ולאחר כיממה מת מפצעיו. היחידה המרכזית של מחוז יהודה ושומרון, יחד עם שב"כ, החלו בחקירה מאומצת - שהובילה למעצר החשודים ששחזרו את המעשה, שבוצע על רקע פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שלושת החשודים, תושבי הכפר עקרבא, שחזרו אתמול את שוד הרכב של בן ציון ז"ל. מהשחזור עולה כי השלושה תכננו שוד רכב בו הם מתנגשים ברכב. על פי התכנון, כאשר הנהג הנפגע יוצא מרכבו לבדוק את הנזק, אחד השודדים תוקף אותו בגז מדמיע ויחד הם גונבים את מכוניתו.

בתחילת החודש הוציאו החשודים לפועל את תכניתם ופגעו עם רכבם בבן ציון, בן 63 ואב לארבעה תושב נתיב הגדוד בבקעת הירדן. במשטרה מעריכים כי לאחר השוד, הרכב הפלסטיני איתו הגיעו החשודים ביצע פניית פרסה ודרס למוות את בן ציון בזמן שהוא עומד על הכביש כשעל פניו גז מדמיע. עדי ראייה שנכחו במקום הבחינו ברכב הפרטי שפגע בבן ציון - ונמלט מיד מן המקום, לכיוון צומת תפוח. בתחילה נחשד כי מדובר בתאונה ונבדק גם הכיוון הלאומני, אך בתום החקירה נקבע כי המעשה בוצע על רקע פלילי.

רויטל בן ציון, בתו של אבי ז"ל, אמרה לאחר הסרת צו איסור הפרסום כי "הבעיה שלנו זה עם המסקנות שהגיעו בעקבות החקירה - הן לא מקובלות עלינו, לנו זה ברור שהרצח היה על רקע היותו יהודי ולא כאירוע פלילי של גניבת רכב. אם רק היו רוצים לגנוב את המכונית, אז האירוע הטרגי היה נגמר אחרת"

לדבריה, אביה "יצא כשהרכב היה מונע, ראה שאין שום נזק ממשי לרכבו, לחץ להם את היד ואז הם הכו אותו בחפץ קהה בראש. והדרך לתוצאה העגומה הייתה קצרה מאוד, כפי שמתברר מעוצמת הפגיעה. ההתמודדות עם פרסום הדברים הבוקר היא לא פשוטה, בשבילנו זה לצאת למלחמה - אנחנו לא מתכוונים לוותר כדי להגיע לאמת".

עבר פלילי ענף לחשודים

שלושת החשודים שנעצרו הם מוחמד באסם טאהר בני גאמע בן ה-26, שהיה עצור בעבר בישראל מספר פעמים על רקע פלילי, בין היתר על התפרצות ושהייה בלתי חוקית; אשרף בסאם עבד אלחמיד בני ג'אבר בן ה-27, שגם הוא היה עצור בעבר בישראל מספר פעמים על רקע פלילי בין השאר על רקע גניבת מכוניות ושהייה בלתי חוקית בישראל; ואמיר ג'ואד חאמד בני גאבר בן ה-24, שהיה עצור בעבר בישראל מספר פעמים על רקע שהייה בלתי חוקית.

"אברהם נפצע באורח אנוש תוך שהוא מנסה למנוע את הגניבה והשלושה נמלטים מהזירה תוך דריסתו עם רכבו", תיארו בשב"כ את השתלשלות האירוע. "בהמשך נפטר אברהם ז"ל מפצעיו". לאחר שנמלטו מהזירה מכרו השלושה את רכבו של בן ציון בכפר קבלאן, ולאחר מאמץ מודיעיני נעצרו בלילה שלאחר האירוע שניים מהחשודים, מחמד ואשרף - שהודו והפלילו את אמיר.

במהלך החקירה נעצר מעורב נוסף שסייע לחשודים לפרק חלקי רכב מהרכב הגנוב. החשודים עצורים וכתב אישום יוגש נגדם בקרוב. 

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, ניר דבורי ועפר חדד.