הוארך מעצר סוכן ההשקעות מסביון

לאחר שאתמול הסגיר עצמו למשטרה, החליט היום בית המשפט להאריך ב-8 ימים את מעצרו של ערן מזרחי, יועץ ההשקעות מסביון החשוד במעילת ענק. לקוחותיו של מזרחי צעקו לעברו בדיון: "תראה את הפנים שלך"

בית משפט השלום בתל אביב האריך בצהריים בשמונה ימים את מעצרו של סוכן ההשקעות מסביון ערן מזרחי, שחשוד כי הונה את לקוחותיו במיליוני שקלים. אביו שנעצר אתמול שוחרר למעצר בית. העבירות המיוחסות למזרחי: הלבנת הון - הסתרת מקור הרכוש, מרמה בנסיבות מחמירות וזיוף בנסיבות מחמירות.

"מדובר בפרשה מורכבת ומסובכת", כתב השופט עידו דרויאן בהחלטה, "נראה כי בתיק זה אכן קיים חשש ממשי להימלטות, וכמו כן, קיים חשש ממשי לשיבוש מהלכי משפט". לדיון הגיעו גם כמה מלקוחותיו של מזרחי, הטוענים כי הונה אותם, וצעקו לעבר הסוכן שהסתיר את פניו: "תראה את הפנים שלך. תראה ממי לקחת כסף".

לבקשת הפרקליטות הוחלט להאריך את מעצרו של מזרחי, בניסיון לחשוף פרטים נוספים על הפרשה ולגלות לאן נעלמו עשרות מיליוני השקלים של לקוחותיו. אביו של מזרחי, שנעצר אתמול בחשד למעורבות במעילה, שוחרר למעצר בית עד יום שני.

אתמול פרסמנו במהדורה המרכזית שיחות שהקליט אחד המשקיעים ששכר את שירותיו של מזרחי, וחשד שהתנהלותו בעייתית. השיחות ממחישות איך למרות הטענות הרבות על התנהלותו - סיפק בתגובה בעיקר תירוצים.

מזרחי: "אני אחראי"

באחת השיחות שבהן הוא התקשה לספק הסבר למשקיע שלא קיבל את כספו כפי שנקבע נשמע מזרחי אומר: "לקחתי המון לקוחות בלי לבנות מערך תומך. כל המערכת הזאת הולכת להשתפר בחודש הקרוב ואני מבטיח לכם, בתור לקוחות שלי, שירות יותר טוב. אתם צריכים לקחת בחשבון שהיה לי עיכוב".

הלקוחות האשימו שהסוכן נהג להרגיע אותם, חרף המציאות הקשה. בכל פעם שהתבקש להסביר מדוע הכסף לא הגיע לייעדו, הוא גלגל את האחריות לפתחו של גורם אחר: "אם יש לך איזשהי בעיה אני אפתור לך אותה. אני לא אתן לך להיות במצב של שוקת שבורה. אם חוזרים צ'קים אני צריך להביא לך את הכסף - גם אם זה יהיה מהחשבון הפרטי שלי. אני אחראי".

"אנחנו שבורים ורצוצים"

גם אשתו של מזרחי, שהייתה חתומה על כמה מהמסמכים שהגיעו לידי לקוחותיו, נקראה לחקירה. כעת מנסים לברר האם בני משפחתו של הסוכן ידעו על האופן שבו ניהל את כספיהם של משקיעיו. בשיחה עם אביו, טרם מעצרו, צייר תמונת מצב קשה ביותר. "אנחנו שבורים ורצוצים", הוא סיפר. "אנחנו בכאוס טוטאלי. הוא בן אדם מקסים ונהדר".

צוות חוקרי מפלג ההונאה של מחוז תל אביב ינסה להבין כמה מתלוננים "נעקצו" לכאורה, לאן נעלמו עשרות מיליוני השקלים והאם יש סיכוי להשיב לפחות חלק מהסכום ללקוחות שהעבירו לסוכן את מיטב כספם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת