הברוקר "הרגיע" את לקוחותיו: "אחזיר כסף מהחשבון הפרטי שלי, אני אחראי"

במשטרה חוקרים את קרוביו של ע' בחשד שידעו על התנהלותו מול המשקיעים שהפקידו בידיו את מיטב כספם - שירד לטמיון. אחד הלקוחות הקליט את השיחות עמו שבהן הוא נשמע מנסה להרגיע את הרוחות. "כל המערכת שלי תשתפר בחודש הקרוב", הוא הבטיח

סוכן ההשקעות ע', שנעלם לפני כמה ימים מביתו שבסביון והסגיר עצמו היום לידי המשטרה, חשוד שהונה את לקוחותיו במיליוני שקלים. שיחות שהקליט אחד המשקיעים ששכר את שירותיו וחשד בהתנהלותו הגיעו לידי חדשות 2, וממחישות איך למרות הטענות הרבות על התנהלותו - סיפק בתגובה בעיקר תירוצים.

באחת השיחות שבהן הוא התקשה לספק הסבר למשקיע שלא קיבל את כספו כפי שנקבע נשמע ע' אומר: "לקחתי המון לקוחות בלי לבנות מערך תומך. כל המערכת הזאת הולכת להשתפר בחודש הקרוב ואני מבטיח לכם, בתור לקוחות שלי, שירות יותר טוב. אתם צריכים לקחת בחשבון שהיה לי עיכוב".

הלקוחות האשימו שע' נהג להרגיע אותם, חרף המציאות הקשה. בכל פעם שהתבקש להסביר מדוע הכסף לא הגיע לייעדו, הוא גלגל את האחריות לפתחו של גורם אחר: "אם יש לך איזשהי בעיה אני אפתור לך אותה. אני לא אתן לך להיות במצב של שוקת שבורה. אם חוזרים צ'קים אני צריך להביא לך את הכסף - גם אם זה יהיה מהחשבון הפרטי שלי. אני אחראי".

האב לפני מעצרו: "אני שבורים ורצוצים"

הערב נעצר גם אביו של סוכן ההשקעות בחשד שהיה מעורב במעילה. גם אשתו של ע', שהייתה חתומה על כמה מהמסמכים שהגיעו לידי לקוחותיו, נקראה לחקירה. כעת מנסים לברר האם בני משפחתו של הסוכן ידעו על האופן שבו ניהל את כספיהם של משקיעיו.

בשיחה עם אביו של ע', טרם מעצרו, צייר תמונת מצב קשה ביותר. "אנחנו שבורים ורצוצים", הוא סיפר. "אנחנו בכאוס טוטאלי. הוא בן אדם מקסים ונהדר".

על פי החשד, הועברו לבנק ההשקעות עשרות מיליוני שקלים. ע' עצמו נלקח היום לחיפוש בביתו. מקורביו סיפרו כי החליט לרדת למחתרת בעקבות איומים על חייו שקיבל מבריוני שוק אפור. "הוא לא לקח את הכסף הזה לכיסו, הוא הופסד", אמר עורך דינו - מנחם רובינשטיין. "מי שמשקיע יודע שכמו שהוא יכול להרוויח הרבה - הוא גם יכול להפסיד הרבה".

צוות חוקרי מפלג ההונאה של מחוז תל אביב ינסה להבין כמה מתלוננים "נעקצו" לכאורה, לאן נעלמו עשרות מיליוני השקלים והאם יש סיכוי להשיב לפחות חלק מהסכום ללקוחות שהעבירו לסוכן את מיטב כספם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת