המינהל: על דני דנקנר להרוס את וילת הענק בעתלית

מינהל מקרקעי ישראל הגיש תביעה לפינוי והריסת הווילה של איש העסקים דני דנקנר בעתלית, בטענה כי זו נבנתה ללא האישורים המתאימים ובניגוד לחוזי החכירה עם המינהל. חווילת הפאר של דנקנר משתרעת על שטח ענק של יותר מ-700 מ"ר וכוללת אגפי מגורים שונים, מבני שירות, סככות, פרגולות, מגרש טניס, בריכה ויקב

דני דנקנר. ארכיון (חדשות 2)

האם הווילה של איש העסקים דני דנקנר בעתלית תיהרס בקרוב? מינהל מקרקעי ישראל הגיש היום לבית משפט השלום בחיפה תביעה לפינוי מתחם המגורים של דנקנר ובני משפחתו - בטענה שהוקם ללא האישורים המתאימים ובניגוד לחוזי החכירה שנחתמו עמו.

התביעה להרוס את הווילה הוגשה נגד דנקנר, גרושתו שושנה המתגוררת כיום במקום עם ילדיהם המשותפים, וכן נגד חברת "המלח" שהייתה בבעלותו בעבר וכיום נמצאת בשליטת שרי אריסון. במינהל האשימו כי במשך השנים הורחב מתחם המגורים על ידי הנתבעים מבלי שאלו העבירו תשלום דמי שימוש כנדרש וללא היתרי בנייה.

"בין המינהל לבין דנקנר לא נחתם מעולם חוזה כלשהו", נכתב בתביעה. "אף על-פי כן, בנו בני הזוג דנקנר במקרקעין - ללא אישור המינהל ותוך הסגת גבול בוטה במקרקעי הציבור - מבנה ענק שלא הוסדר מעולם מבחינה תכנונית וחוזית". בפרקליטות האשימו כי התנהלותו של דנקנר הייתה "תוך התעשרות על קופת הציבור ועשיית עושר שלא כדין".

חווילת הפאר של דנקנר משתרעת על שטח ענק של יותר מ-700 מ"ר וכוללת אגפי מגורים שונים, מבני שירות, סככות, פרגולות, מגרש טניס, בריכה ויקב. השטח שעליו הוקם המתחם הוחכר לחברת "המלח" בשנות ה-50. בדצמבר 1991 חתמה החברה על חוזים עם בני משפחת דנקנר שהעבירו לידיה זכויות בחלק מהמקרקעין. עם זאת, טענו במדינה כי הקמת המבנה מעולם לא הוסדרה כדין.

בא-כוחו של דני דנקנר, עו"ד יוסי בנקל, מסר בתגובה כי "כתב התביעה טרם הומצא לנתבעים או לבאי-כוחם, אבל מצא את דרכו באורח פלא לכלי התקשורת". עוד מסר בנקל כי "כל מה שנעשה בנכס בגינו הוגשה התביעה נעשה כדין, על סמך היתרים שניתנו על-ידי הרשויות המוסמכות, והכול בידיעה, באישור ובהסכמה של מנהל מקרקעי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת