סמנכ"ל ההייטק החשוד בפדופיליה: "לא סומך על עצמי"

נציג המשטרה בדיון בהארכת מעצרו של החשוד בתקיפה של עשרות ואולי מאות קטינות ברשת, סמנכ"ל חברת ההייטק בן ה-40 מהשרון, אמר היום כי ייתכן והיקף הקורבנות הצטמצם מעט מהחשד ההתחלתי. עם זאת, בית המשפט לא נעתר לבקשת פרקליטו של החשוד לשחררו למעצר בית. "היום יש מחשבים בכל מקום, יש סלולרי", לדבריו

בית משפט השלום בכפר סבא האריך בצהריים ב-10 ימים את מעצרו של סמנכ"ל חברת ההיי-טק החשוד בתקיפה מינית של קטינות דרך אתרי אינטרנט ורשתות חברתיות. שמו ופרטיו של החשוד עדיין אסורים לפרסום.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים, אך פרקליטו עו"ד נתן בן עופר התנגד וטען שהאיש, כבן 40 מהשרון, מצוי במצב נפשי קשה וכי החשדות המקוריים לפיהם גם יזם מפגש פנים אל פנים עם קטינות שפגש ברשת, אינם נכונים.

הפרשה נחשפה בשבוע שעבר, אז נטען שלפי החשד תקף האיש מאות ואולי אלפי נערות בגילאים שונים, כשביקש מהן להתפשט מול המצלמה ולבצע בעצמן מעשים בעלי אופי מיני.

"החשוד עצמו אמר שהוא לא סומך על עצמו"

בדיון היום חשף נציג המשטרה שהיקף הקורבנות מצומצם יותר משהיה בתחילת החקירה. "נמצאו 1,000 משתמשים במסנג'ר שלו", השיב לשאלת עורך הדין והבהיר: "זה 1,000 אנשי קשר - לא נפגעות". לפי החשד, האיש פעל בין השאר בתוכנות איי.סי.קיו, מסנג'ר, וגם רשתות חברתיות דוגמת פייסבוק.

נציג המשטרה התנגד לבקשת עורך הדין לשחרר את החשוד, סמנכ"ל בחברת היי-טק, למעצר בית תחת פיקוח מלא וכשהאינטרנט במקום מנותק. "אי אפשר לאיין את המסוכנות", אמר. "היום יש מחשבים בכל מקום, יש סלולרי, החשוד עצמו גם אמר שהוא לא סומך על עצמו שהוא יכול לא לעשות את זה שוב".

המשטרה הוסיפה חשד נוסף לרשימת העבירות של האיש, סחיטה באיומים, אך לא פירטה בדיון מדוע הועלתה הטענה החדשה. נציג המשטרה אמר ש"הגענו לעשרות בנות שאותרו בשמן, ויש עוד כ-20 בנות עם צ'טים משמעותיים שיש להגיע אליהן".

"ההסתבכות הראשונה שלו"

"מדובר בחשוד ללא עבר פלילי, שזה בעצם ההסתבכות הראשונה שלו, ופעם ראשונה שהוא נמצא בתנאים כל כך קשים", אמר פרקליטו של הגבר, ששמו ותמונתו נאסרו לפרסום. הוא הזכיר שהחשוד ניסה להתאבד לאחר מעצרו וביקש שאם המעצר יוארך, אז לקיימו בבית החולים ולא בבית המעצר.

לבסוף קבעה השופטת דנה מרשק-מרום שהאיש יישאר במעצר בעשרה הימים הבאים, תחת השגחה פסיכיאטרית. "שוכנעתי כי קיימת תשתית ראייתית הקושרת את החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו במידה המקימה חשד סביר", כתבה בתום הדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת