חשד: זרים הכו ישראלי בקרשים בדרום ת"א

המתיחות בין ישראלים לאפריקנים בדרום תל אביב ממשיכה להוביל למקרי אלימות. הפעם מדובר על פי החשד בשני זרים ממוצא אפריקני שללא סיבה תקפו במכות ישראלי שישב ברחוב, וגרמו לו לחבלות קשות. "הם לא אמרו לו מילה, ישר התחילו לתקוף בקרש", סיפרה בתו לחדשות 2 באינטרנט. "נהיה פה ממש מפחיד במדינה הזו"

ערב חג שבועות, רחוב צ'לנוב שבדרום תל אביב, 4:00 בבוקר. יבגני סטקלוב, בן 58 מבת ים, יושב על ספסל סמוך לאתר בנייה ברחוב, כשלפתע מגיעים שני אזרחים זרים ממוצא אפריקני - ומתחילים, על פי החשד, להכות אותו נמרצות עם קרשים. סטקלוב מנסה להתגונן מפניהם, אך לטענתו השניים מכים אותו במשך כחצי שעה.

במקביל: משליכים ביצה על אפריקני - ומתרברבים בפייסבוק

לטענתו של סטקלוב, לאחר התקיפה האלימה, הוא ניסה להתקשר מספר פעמים למשטרה אך בשל קשייו בשפה העברית, מוקדנית 100 לא הבינה את פנייתו ולדבריו גם לא העבירה אותו למוקדן דובר רוסית. לבסוף התקשר יבגני לבתו בת ה-18.

"הם נראו לו תחת השפעת אלכוהול או סמים", סיפרה היום לחדשות 2 באינטרנט בתו, יאנה. "הוא סגר את הפנים עם הידיים, כדי שלא יפגעו בו. שברו לו אצבע ופתחו לו את הראש לגמרי. כשהוא הגיע הביתה הוא היה שטוף בדם, במקרה הוא הצליח לתפוס מונית משם ולהגיע הביתה. לקחנו אותו לבית החולים".

"באו, הרביצו והלכו"

שם, בבית החולים וולפסון בחולון, טיפלו הרופאים בפגיעת הראש של סטקלוב ורק הבוקר הוא שוחרר לביתו. "כנראה השניים האלה רבו לפני כן עם השומר שהיה שם. אבא שלי ישב ליד, הם באו וכנראה התבלבלו בינו לבין השומר ואז הביאו לו מכות", הוסיפה יאנה.

"הם לא אמרו לו מילה, ישר התחילו לתקוף עם קרש", סיפרה על התקיפה של האב ההמום. "זה לקח כחצי שעה. הם לא לקחו לו כלום, פשוט באו, הרביצו והלכו. נהיה פה ממש מפחיד במדינה הזו".

לדבריה, "אסור שפשוט יבואו וירביצו לבן אדם ברחוב. הוא המום, בחיים לא היה לנו משהו כזה במשפחה. תמיד ידענו שאין פה דברים כאלה. אנחנו לא ניתן לו יותר ללכת לרחובות האלה".

ממשטרת תל אביב נמסר בתגובה: "בהמשך לפניית משפחת המתלונן אנחנו בוחנים את אופן הטיפול של המערכים השונים. מהממצאים הראשוניים עולה שהמתלונן לא הובן, ולא ניתן היה לדלות פרטים על האירוע במקום הימצאו". עוד נמסר כי נפתחה חקירה במרחב יפתח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת