תיעוד: משליכים ביצה על אפריקני - ומתרברבים בפייסבוק

בעוד בשכונות דרום תל אביב מוצבים עשרות שוטרי מג"ב בניסיון להוריד את רף המתח בין התושבים לבין המהגרים שהציפו את האזור, סרטון חדש בו נראה צעיר משליך ביצה על מהגר אפריקני בתל אביב מעורר סערה ברשת. המשטרה פתחה בחקירה בעקבות התיעוד וקוראת לציבור למסור פרטים על התוקף

בעקבות התגברות המתיחות בין התושבים ובין המסתננים האפריקניים בשכונותיה הדרומיות של תל אביב, החלו בסוף השבוע כוחות משמר הגבול להתפרס באזור בניסיון למנוע הישנות של החיכוכים בין התושבים לבין אוכלוסיית הזרים. במקביל, סרטון חדש שעלה לרשת מעורר סערה, במסגרתו תיעד עצמו צעיר משליך ביצה על אחד המהגרים.

בסרטון, שנמשך כשבע שניות בלבד, נראה אפריקני רוכב על אופניו כשלפתע מיידה לעברו צעיר ביצה. ברקע נשמעים קולות צחוק. כ-150 משתמשים "שיתפו" את התיעוד בעמוד האישי שלהם, וכ-200 בחרו לעשות לו "לייק".

לסרטון נרשמו מאות תגובות ברשת, ובין המגיבים היו גם מי שהרעיפו שבחים על התוקף: "תותח! כל סודני הוא עבריין", כתב אחד מהם - ואחר ציין: "מגיע לסודנים האלה... שכל יום אונסים".

המשטרה: "מדובר בתקיפה, יש צורך לאתר את מי שצילם ותיעד"

למרות זאת, ניכר באופן ברור כי רוב הגולשים שנחשפו לתיעוד הביעו שאט נפש מהדברים. "גם כן נאצים", כתב אחד מהם, והוסיף: "עושים בדיוק מה שהיטלר עשה. הבנאדם לא עשה כלום". ואילו גולש אחר כתב: "החברה הישראלית במיטבה. גועל נפש".

כך או כך, מי שאחראי להשלכת הביצה בסרטון ייאלץ, ככל הנראה, לספק בקרוב הסבר משכנע למעשה לחוקרים - אחרי שמשתמשים שצפו בזעזוע בקטע הווידאו שיתפו אותו על דף הפייסבוק של המשטרה. "ראינו את הסרטון, ועל פי חוק מדובר בתקיפה", הבהירו נציגי המשטרה.

במשרה ביקשו את עזרת הציבור באיתור האחראי למעשה: "יש צורך לאתר את מי שצילם ותיעד את הסרטון במטרה לקבל פרטים מלאים. עד לאיתורו, אנו נפתח בחקירה בתקווה לאתר את המבצע - אחרת לא יהיו מספיק ראיות להגיש כתב אישום נגד התוקף".

במשטרה ביקשו ממי שיצליח לזהות את התוקף למסור להם פרטים אודותיו בכתובת המייל: facebook@police.gov.il.

בינתיים, נרשמים גילויי עוינות כלפי המהגרים גם באזורים אחרים בתל אביב: בסוף השבוע האחרון ריססו אלמונים כתובות נאצה על דלתות בתים שבהם מתגוררים מסתננים אפריקניים בשכונת כרם התימנים. בין היתר, נכתב שם: "כאן לא שפירא! זרים החוצה!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת