עצור תשיעי בחשד למעורבות ב"כנופיית תוקפי הזרים"

נער בן 18 נעצר על ידי המשטרה בחשד כי היה חבר בחבורת הקטינים שעל פי החשד תקפו זרים בדרום ת"א. היום הוא יובא להארכת מעצרו. המשטרה: הכנופייה הכתה באלות זרים מסודן ומאריתראה, יהיו מעצרים נוספים בפרשה

עצור נוסף בחשד להשתייכות לכנופיית הנערים שתקפה לאחרונה זרים בתל אביב. המשטרה עצרה נער בן 18 החשוד כי נמנה עם חברי הכנופיה וסייע בתקיפת זרים בדרום העיר. היום הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. במשטרה סבורים כי ייעצרו חשודים נוספים בפרשה.

בכך עלה לתשעה מספר העצורים בפרשה, שנחשפה שלשום, ולפיה החבורה תקפה זרים מסודן ומאריתראה. על פי החשד, הנערים ביצעו את התקיפות באמצעות אלות וגז פלפל. את החבורה הנהיג, על פי החשד, גבר בן 40, שגם הנחה כיצד לבצע את התקיפות. אתמול הוארך מעצרו עד יום שלישי.

ביקורת חריפה של הממשל האמריקני

בינתיים, ביקורת חריפה מצד ארצות הברית על מדיניות הממשלה כלפי בעיית הפליטים בישראל. "ישראל לוקה ביחסה לפליטים ולמהגרים", נכתב בדוח שנתי של מחלקת המדינה האמריקנית על מצב זכויות האדם בעולם. בדוח נמתחת ביקורת קשה על הטיפול האיטי של ישראל בבירור מעמדם של הפליטים במדינה.

הדוח, שכולל פירוט על מדינות כמו סוריה, אירן וסין, קובל על כך שישראל אינה מעניקה אשרות עבודה למי ששוהה במדינה כחוק, ואף מביע הסתייגות מהמילה "מסתננים" לתיאור המהגרים מאפריקה. בדוח אף מובעת ביקורת על התבטאויות שונות של פוליטיקאים בישראל בעניין המהגרים, ובהם שר הפנים אלי ישי.

על כתיבת פרק הדוח המוקדש למצב המהגרים בישראל הופקדו אנשי השגרירות האמריקנית בתל אביב, שהסתייעו במידע שקיבלו מארגונים מקומיים לזכויות אדם. עוד עולה מהדוח כי באריתריאה ובסודן נמשכות הפרות נרחבות של זכויות אדם - דבר שעשוי להקשות על התכנון לשלוח את המהגרים בחזרה לארצות מוצאם. בין היתר נכתב כי כוחות הביטחון באריתריאה מכים ומענים תושבים המנסים להימלט מארצן, משתמטים מגיוס, עריקים מהצבא וכן חברים בקבוצות דתיות מסוימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת