הנרצחת בבאר שבע: שרה יאסו, אחות בבית אבות בעיר

הותר לפרסום כי שרה יאסו, תושבת באר שבע בת 36, היא שנרצחה הבוקר באכזריות על ידי בעלה וראשה נמצא קבור בבור. 3 ילדיהם של בני הזוג נכחו בבית בזמן הרצח. מעצרו של הבעל, סוהר השב"ס חנוך יאסו, הוארך ב-10 ימים. עורך דינו: "היא העבירה אותו מסכת של השפלות וייסורים"

בשעות הצהריים הותר לפרסום כי שרה יאסו, תושבת באר שבע בת 36, היא שנרצחה הבוקר באכזריות על ידי בעלה, סוהר השב"ס חנוך יאסו. גופתה של יאסו נמצאה בשעות הבוקר המוקדמות בדירת מגוריה, עם סימני אלימות קשים. מותה נקבע במקום.

יאסו עבדה בשנים האחרונות כאחות בבית אבות בבאר שבע. חבריה לעבודה שרויים בהלם מאז היוודע דבר הרצח, והגיעו משעות הבוקר לבית המשפחה, יחד עם עשרות קרובים וחברים.

ילדיה של מסאי, בני שלוש, חמש ושבע, שנכחו בדירה בזמן הרצח, הועברו בשלב זה לטיפול שירותי הרווחה בבאר שבע. צוותים של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים נמצאים איתם כל העת.

אבי המשפחה, החשוד ברצח, שנעצר זמן קצר אחרי המעשה, הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר, שהאריך את מעצרו בהסכמת הצדדים ב-10 ימים. עוד קודם לכן בשעות הצהריים, הוא הוביל את חוקרי המשטרה אל הראש הכרות, אותו קבר בחול בחצר של מוסד חינוכי במרחק של כקילומטר מבית המשפחה, בו בוצע הרצח.

מפקד ימ"ר נגב, סגן-ניצב דוד בואני, הביע את תנחומיו למשפחת יאסו. "המטרה הייתה להביא לקבורה ראויה של שרה ז"ל, ולכן פעלנו נמרצות - הן פעולות טכניות והן חקירתיות עד שהבאנו את שרה ז"ל למכון הפתולוגי", אמר קצין המשטרה והוסיף כי החשוד קושר את עצמו לאירוע, אולם "יש עוד המון, עשרות ומאות פעולות חקירה להשלים".

עורך הדין של החשוד: "היא העבירה אותו מסכת ייסורים"

פרקליטו של הבעל החשוד ברצח, עו"ד תומר אורינוב מהסנגוריה הציבורית, אמר כי מרשו מביע צער. "הוא חווה מסכת ייסורים קשה מצד המנוחה לפני האירוע ובזמן האירוע עד איבוד עשתונות", אמר עורך הדין. "הוא חווה הצקות, קללות והשפלות עד אובדן עשתונות. מדובר במסכת ייסורים שנמשכה תקופה ארוכה. הוא לא תכנן את הרצח, הוא לא היה מודע ולא תיכנן את הדברים".

השכנים מספרים כי בתקופה האחרונה התגלעו חילוקי דעות בין בני הזוג יאסו על רקע רצונה של שרה ז"ל לרכוש רכב חדש, אולם איש לא תיאר לעצמו שויכוח פעוט כל כך יוביל לרצח אכזרי כל כך.

"אני לא תיארתי לעצמי שבעלה יעשה דבר כזה", סיפרה הבוקר אורנה פאן, שכנה של בני הזוג. "הוא נראה קצת בדיבור שלו עצבני כשהיה מדבר איתי, אבל תמיד אפשר היה לסדר איתו הכל בדיבורים". שכנה אחרת סיפרה שמדובר בזוג רגיל ושקט והוסיפה כי לא היו שום סימנים מקדימים לרצח, שבוצע באופן אכזרי במיוחד.

מבית הסוהר אוהלי קידר, שבו עבד החשוד בשש השנים האחרונות, נמסר לאחר מעצרו: "מדובר בסוהר ביטחוני מוערך מבחינה מקצועית שגויס לארגון ב-2006".

בשעות הצהריים התרחש רצח נוסף, הפעם בבית שאן. צעיר כבן 34, לוחם לשעבר ב"דובדבן" ובן לאחת המשפחות המוכרות בעיר, נרצח מירי בשעה שישב במסעדה במרכז המסחרי של העיר. היורה, שהיה רעול פנים, נמלט מהמקום רגלית והמשטרה פתחה בסריקות אחריו.

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור ופוראת נסאר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת