השר לביטחון פנים: "מיליון מסתננים בדרך לישראל"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מזהיר מפני תופעת המסתננים, ומפני חוסר היכולת של המשטרה להתמודד איתם. "מה שהולך בת"א הוא איום חברתי חמור", אמר. "בכל שבוע נכנסים כ-700 זרים למרות שרוב הגדר הושלמה"

על רקע המתיחות הגוברת בדרום תל אביב בין התושבים למסתננים הזרים, וריבוי מקרי האלימות האחרונים משני הצדדים, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'התייחס לפרשה במסגרת כנס הדוברים ברשויות המקומיות בישראל, אותו העברנו בשידור חי באינטרנט.

במהלך נאומו אמר אהרונוביץ': "יש לחזק את תחושת הביטחון האישית ואת תחושת הביטחון של האזרח בכל מקום בארץ - שמתי את זה ככותרת. המספרים חשובים הסטטיסטיקה חשובה, בסוף האזרח צריך לקבל את מירב השירותים ולהיות כמה שיותר בטוח".

השר לביטחון פנים התייחס למספר המסתננים המגיעים לשטח ישראל: "אנחנו מדברים על כ-700 מסתננים בשבוע. אני רוצה להגיד שבגלל שיקולים כספיים פירקו את גדוד משמר הגבול שהיה שם. אני אמרתי והתרעתי, אמרתי שזה יהיה אסון. מה שהולך בת"א הוא איום חברתי חמור, זה לא תקין, אי אפשר להמשיך כך".

בנוסף התייחס אהרונוביץ' לעימותים האלימים שהתרחשו אמש בהפגנה בדרום תל אביב נגד המסתננים: "אני מגנה כל תופעה של אלימות. אני קורא לגלות אחריות ולא להתסיס. אנחנו לא מתסיסים אוכלוסיה אחת על אחרת, יש כאן בעיה לא פשוטה".

היועמ"ש: ניתן לגרש את המסתננים

אמש פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה תומך בגירוש המסתננים מהארץ. ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל אמש חוות דעת מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, לפיה ניתן להתחיל במעצר נרחב של המסתננים, ולאחר מכן לגרשם בחזרה לדרום סודן - כך נודע לחדשות 2.

נתניהו הפעיל בימים האחרונים לחצים כבדים על היועץ המשפטי לממשלה בבקשה לקבל ממנו חוות דעת חוקית באשר למהלך. היועץ המשפטי בירר את עמדת משרד החוץ ושל המועצה לביטחון לאומי - וקיבל מהצדדים תשובה לפיה ניתן להחזיר את הסודנים לאזורים נרחבים בדרום סודן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת