חשד: חיילים מכרו נשק לארגון פשיעה

שני לוחמים חשודים שמכרו רובים, רימונים ותחמושת שגנבו מבסיס בדרום למשפחת פשע ממרכז הארץ. מלבד הלוחמים נעצרו גם חלק מבני המשפחה מהעולם התחתון. מעצרו של אחד החיילים הוארך בשבוע

חשד: סחרו באמצעי לחימה. ארכיון (ניר גל, דובר צה"ל)

זליגה נוספת מצה"ל לארגוני הפשיעה: שני לוחמים נעצרו בחשד שמכרו אמצעי לחימה למשפחת פשע ממרכז הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים, שנעצרו על ידי ימ"ר תל אביב והיחידה המרכזית לחקירות מיוחדות (ימל"מ) של המשטרה הצבאית, חשודים כי גנבו אמצעי לחימה כמו רובים, רימונים מסוגים שונים, וכמות גדולה של תחמושת והעבירו אותם תמורת כסף למשפחת פשע בלוד.

החקירה, בראשותו של ניצב משנה גדי אשד העלתה שכלי הנשק והתחמושת נגנבו מבסיס גדול בדרום, גם מהבונקר בבסיס וגם משטחי האימונים. יחד עם הלוחמים נעצרו עוד מספר אנשים, בני אותה משפחה מלוד.

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר את מעצרו של אחד מהלוחמים בשבעה ימים. הלוחם השני יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו.

טילים ולבנות חבלה מצה"ל - הישר לעולם התחתון 

בחודש אפריל האחרון נעצרו שמונה בני אדם, בהם שלושה אנשי קבע בדרגת נגד וחייל אחד בשירות סדיר, בחשד שגנבו אמצעי לחימה מבסיסי צה"ל ומכרו אותם לארגוני פשיעה.

חוקרי ימ"ר נגב פתחו את הצ'ימידנים הצבאיים בתא המטען של הרכב שעצרו ושלפו לא פחות מעשרה טילי לאו צבאיים מדגם משופר, רגע לפני שאלו הגיעו לידי ארגוני הפשיעה. באותן הדקות כבר הבינו חבלני המשטרה, שפרקו את הטילים מהרכב, כי מדובר באחד הסיכולים החשובים שנעשו באחרונה - במכונית נמצאו עשרה טילי לאו, 50 לבנות חבלה ו-30 רימוני רסס.

החשודים שירתו בשני בסיסי צה"ל, שם הייתה להם גישה ישירה למחסני הנשק. את אמצעי הלחימה הם גנבו לכאורה בשעות הלילה ומכרו לעבריין מוכר, תושב דימונה, שמכר אותם על פי החשד לארגוני הפשיעה ברווח של מאות אחוזים, במשך חודשים ארוכים.