הוארך מעצר החשודים בסחר איברים

מעצרם של שישה מהחשודים במעורבות בפרשת סחר האיברים שנחשפה אתמול הוארך בתשעה ימים. לטענת המשטרה, יש בידיהם ראיות לארבעה מקרים של סחר באיברים, וחשד לעוד עשרות. תורמי איברים הם שנתנו עדויות למשטרה, שקושרות את החשודים לעבירות המיוחסות להם

אחת החשודות שוחררה למעצר בית (חדשות 2)

פרשת סחר האברים: בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר בתשעה ימים את מעצרם של שישה חשודים בפרשה חמורה של סחר באיברים שנחשפה אתמול. חשודה נוספת שוחררה למעצר בית.

במשך מספר חודשים ערכה היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433, בשיתוף עם רשות המסים, חקירה נגד חשובים בביצוע עבירות של סחר בבני אדם, מרמה, עושק, חבלה חמורה ועבירות הלבנת הון ומס.

על פי החשד, השבעה גבו מחולים שנזקקו להשתלת אברים בין 100-150 אלף שקלים, ובתמורה סיפקו להם איבר, בדרך כלל כליה שנמכרה על ידי אנשים נואשים במדינות נחשלות תמורת סכום זעום. הליכי הקצירה וההשתלות בוצעו ברובם בקוסבו וסרי לנקה.

המשטרה: חשד לעשרות מקרים

לטענת המשטרה, יש בידיהם ראיות לארבעה מקרים, וחשד לעוד עשרות. תורמי איברים הם שנתנו עדויות למשטרה, שקושרות את החשודים לעבירות המיוחסות להם. הרופא שנעצר אתמול בחשד למעורבות שוחרר בתום חקירה.

בית המשפט החליט הבוקר לשחרר למעצר בית בתנאים מגבילים את אחת החשודות במעורבות בפרשת הסחר, למשך עשרה ימים. יתר החשודים ישארו במעצר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת