כך אפשר לקנות על חשבונכם ברשת

מפעילי אתר קופונים נאלצו להתמודד באופן תדיר עם ביטול עסקאות, אחרי שבעלי כרטיסי האשראי שחויבו הכחישו שביצעו את הרכישות. בדיקה העלתה כי פירצת אבטחה מאפשרת לזייף במהירות את פרטי אמצעי התשלום. בעקבות הגילוי הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בגובה 350 מיליון שקל נגד ישראכרט

החלום של כל עבריין מחשב מתחיל הוא כנראה לזכות באפשרות קלה ומהירה לבצע רכישות באינטרנט על חשבון מישהו אחר - ובכל סכום. לשם כך, מתברר שאין אפילו צורך בפרטים מזהים של בעל הכרטיס - לא במספר סודי וגם לא בסיסמה.

כל מה שצריך למעשה לעשות הוא להקליד מספר כרטיסי אשראי שנמצא בתוקף - אפילו כזה שמופיע על קבלה שאותרה בפח אשפה של כל בית עסק. כל שאר הפרטים, כך מתברר, ממש לא חשובים.

מי שגילו את אותה התנהלות בעייתית הם חזי ואופיר - הבעלים של אתר הקופונים "סקופון". זה קרה אחרי שכמות לא מבוטלת של עסקאות דרכם הוכחשו על ידי בעלי אמצעי התשלום.

ישראכרט: "כל עסקת אשראי מבוטחת"

בתביעה הייצוגית שהגישו היום הם טוענים כי הפירצה הביאה לביטול העסקאות וגררה הפסדים לחברתם, כל זאת - כשבמקביל נדרשו להוסיף על כך עמלה לחברת הסליקה ישראכרט.

בדיקה העלתה שתמונת המצב ב"סקופון" היא רק קצה הקרחון: לפי כתב התביעה, אותרה פירצה דומה בשורה ארוכה של אתרים בישראל.

גובה התביעה הייצוגית שהגישו חזי ואופיר נגד ישראכרט עומד על 350 מיליון שקלים, והם ממתינים להכרעת בית המשפט אם לקבלה או לא.

מישראכרט נמסר בתגובה: "כל עסקת אשראי באינטרנט מבוטחת ומוגנת על פי חוק. בעל כרטיס האשראי מזוכה מיד בסכום העסקה בכל שימוש שנעשה בכרטיסו שלא על ידו ושלא כדין, על פי הצהרתו. חברת ישראכרט טרם למדה את כתב התביעה ותגיב עליו בערכאות המוסמכות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת