אחד המעוכבים בחשד למתן שוחד בעיריית רמת גן: בן של אישיות תקשורתית

המשטרה עצרה הבוקר כ-20 חשודים, בהם בכירים בעיריית רמת גן, בחשד למעורבות בפרשת שוחד תמורת קידום עסקים והבטחה למשרות. אחד החשודים במתן השוחד הוא בן של אישיות תקשורתית מוכרת, שעוכב לחקירה

המסמכים שנתפסו בבניין העירייה (עזרי עמרם, חדשות 2)

פרשת החשד לשוחד ברמת גן מסתעפת: אחד מ-20 המעוכבים לחקירה בפרשה שנחשפה הבוקר (שני) הוא בנה של אישיות תקשורתית מוכרת, שחשוד במתן שוחד בתמורה להעסקתו בפרויקטים של העירייה. אותה אישיות סירבה להתייחס הבוקר לדברים. במשטרה חושדים כי המעוכבים, שחלקם בכירים בעירייה, היו מעורבים בשוחד שניתן בתמורה להטבות למיזמים עסקיים בעיר ולמשרות עתידיות בעירייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד בכירים בעיריית רמת גן, מעוכבים גם אנשים שעל פי החשד היו בצד השני של מערכת השוחד - על פי חשדות המשטרה, בהם קבלנים, אנשי עסקים ומאכערים. עוד חושדים במשטרה כי גורמים עבריינים ניסו לחדור למסדרונות העירייה ולהשפיע על בכירים תמורת תמיכה וקידום ענייניהם בעירייה. בשלב זה טרם הוחלט מי מן המעוכבים יישאר במעצר ומי ישוחרר בתום חקירתו.

בשנה האחרונה פעלו יחידות המודיעין והחקירות של להב 433/יחא"ה באופן סמוי לחשיפת החשד לשחיתות בעירייה: המשטרה טוענת כי במהלך החקירה הסמויה היא זיהתה ניסיון חדירה לעירייה של גורמים המזוהים עם פעילות פלילית של גורמי פשיעה. החוקרים טוענים שגורמים בעירייה מקיימים קשרים עם אנשים שמזוהים עם ארגון הפשיעה של עמיר מולנר, לצורך הקמת מיזמי נדל"ן משותפים בעיר. הניסיונות הללו סוכלו לאחר שזוהו מבעוד מועד.

החקירה שמנהלת יחידת להב 433, ביחד עם יחידת יהלום ואגף חקירות המע"מ ברשות המסים, מעלה חשד לביצוע עבירות שוחד, מתן שוחד בחירות, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס על ידי בכירים בעיריית רמת גן ומעורבים נוספים.

תפקידים תמורת תמיכה

על פי החשד, גורמים בעירייה הבטיחו משרות בעירייה וכן אספקת עבודה בעבור העירייה לגורמים שונים בתמורה לסיוע בקידום בחירתו של אחד המועמדים לראשות העיר בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות שהתקיימו באוקטובר 2013. בחירות אלו עוררו ברמת גן עניין רב, שכן אחרי 25 שנים בשלטון, אולץ ראש העיר הוותיק צבי בר לפרוש בהוראת בית המשפט, ועל כיסאו התנהל קרב רב יצרים בקרב המועמדים.

הבוקר, בתום חקירה סמויה ממושכת ומורכבת, עיכבה היחידה לחקירה למעלה מעשרים חשודים, חלקם עובדי עירייה בכירים ביותר. במקביל, ערכה המשטרה חיפוש במשרדי העירייה, בבתי החשודים ובמשרדיהם כולל לשכות של בכירים בעירייה. בשל רגישות החקירה, היועץ המשפטי לממשלה ומפכ"ל המשטרה עודכנו בפרטי החקירה. עדיין לא הותרו לפרסום שמותיהם של העצורים, והמשטרה תשקול לעצור את חלקם ולהביאם בפני שופט בהתאם להתפתחות החקירה.