חשד לשחיתות בעיריית רמת גן

אחרי שראש העיר הקודם אולץ לפרוש בשל חשד לשחיתות, השקט לא שב לרמת גן גם כעת: המשטרה ערכה מבצע נרחב, בו עוכבו לחקירה למעלה מ-20 בני אדם, כולל בכירים בעירייה, בחשד לשוחד, שוחד בחירות, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. החשד: ניתנו עבודות בעירייה תמורת תמיכה בבחירות, וזוהה ניסיון כניסה של גורמים פליליים

20 בני אדם עוכבו לחקירה ברמת גן. אילוסטר (AP)

המשטרה חשפה הבוקר (שני) חשד לפרשת שחיתות בקרב בכירים בעיריית רמת גן. יותר מ-20 בני אדם עוכבו לחקירה, כולל בכירים בעירייה, ובכך יוצאת לאור חקירה סמויה שהתנהלה במשך שנה תמימה. המעוכבים הועברו לחקירה, ובמהלך היום יוחלט את מי מהם להשאיר במעצר ואת מי לשחרר לביתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד בכירים בעיריית רמת גן, מעוכבים גם אנשים שעל פי החשד היו בצד השני של מערכת השוחד - על פי חשדות המשטרה, בהם קבלנים, אנשי עסקים ומאכערים. בין החשדות שנחקרים: שוחד שניתן לבכירים בעירייה בעבור הטבות למיזמים עסקיים ומשרות בעתיד. עוד חושדים במשטרה כי גורמים עבריינים ניסו לחדור למסדרונות העירייה ולהשפיע על בכירים תמורת תמיכה וקידום ענייניהם בעירייה.

בשנה האחרונה פעלו יחידות המודיעין והחקירות של להב 433/יחא"ה לחשיפת החשד לשחיתות בעירייה. המשטרה טוענת כי במהלך החקירה הסמויה היא זיהתה ניסיון חדירה לעירייה של גורמים המזוהים עם פעילות פלילית של גורמי פשיעה. החוקרים טוענים שגורמים בעירייה מקיימים קשרים עם אנשים שמזוהים עם ארגון הפשיעה של עמיר מולנר, לצורך הקמת מיזמי נדל"ן משותפים בעיר. הניסיונות הללו סוכלו לאחר שזוהו מבעוד מועד.

החקירה שמנהלת ביחד עם יחידת יהלום ואגף חקירות המע"מ ברשות המסים, מעלה חשד לביצוע עבירות שוחד, מתן שוחד בחירות, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס על ידי בכירים בעיריית רמת גן ומעורבים נוספים.

תפקידים תמורת תמיכה

על פי החשד, גורמים בעירייה הבטיחו משרות בעירייה וכן אספקת עבודה בעבור העירייה לגורמים שונים בתמורה לסיוע בקידום בחירתו של אחד המועמדים לראשות העיר בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות שהתקיימו באוקטובר 2013. בחירות אלו עוררו ברמת גן עניין רב, שכן אחרי 25 שנים בשלטון, אולץ ראש העיר הוותיק צבי בר לפרוש בהוראת בית המשפט, ועל כיסאו התנהל קרב רב יצרים בקרב המועמדים.

הבוקר, בתום חקירה סמויה ממושכת ומורכבת, עיכבה היחידה לחקירה למעלה מעשרים חשודים, חלקם עובדי עירייה בכירים ביותר. במקביל, ערכה המשטרה חיפוש במשרדי העירייה, בבתי החשודים ובמשרדיהם כולל לשכות של בכירים בעירייה. בשל רגישות החקירה, היועץ המשפטי לממשלה ומפכ״ל המשטרה עודכנו בפרטי החקירה.

עדיין לא הותרו לפרסום שמותיהם של העצורים, והמשטרה תשקול לעצור את חלקם ולהביאם בפני שופט בהתאם להתפתחות החקירה.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv