המשטרה: "ההרוג בטייבה היה חמוש בקלצ'ניקוב"

כוחות מיוחדים כיתרו את בית משפחת הפשע עבד אל קאדר בטייבה, שבו נהרג אחייינו של ראש המשפחה ועבריין נוסף נפצע קל בקרב יריות עם שוטרים. "חשנו סכנה לחיינו" סיפרו השוטרים

עימות קטלני בין המשטרה לבין בני משפחת עבד אל-קאדר בטייבה: אחיינו של ראש משפחת הפשע נהרג בחילופי אש עם שוטרים שפרצו לבית המשפחה בשעות הצהריים. על פי דיווחי המשטרה, ההרוג ואדם נוסף שנפצע בחילופי האש, היו חמושים ברובי קלצ'ניקוב ובאקדחים.

השוטרים דיווחו שחשו סכנה לחייהם ולכן פתחו באש לעבר השניים. מאז סיום האירוע, נותרו במקום כוחות מיוחדים של המשטרה, שפעלו כדי למנוע מהתושבים הזועמים להתקרב למקום. "לא מספיק עושים לנו ככה בשטחים גם כאן?", צעקה אחת התושבות לעבר השוטרים. "לא מתביישים להרוג ילדים בתוך הבית?".

לפי עדי ראייה, חלק מהכוחות הגיעו בלבוש ובכלי רכב אזרחיים, ככל הנראה מדובר בכוח מסתערבים. אדם אחר המגורר בשכנות והיה עד לקרב היריות סיפר לחדשות 2: "הם באו רעולי פנים לתוך הבית, והאנשים בתוך הבית ראו שהם שוטרים וברחו - אז ירו בהם".

השר אהרונוביץ': המשטרה פעלה האופן מקצועי

חמישה בני אדם נעצרו במהלך הפשיטה המשטרתית. "מהעדכון שקיבלתי לאחר התחקיר עולה כי הכח המשטרתי פעל באופן מקצועי", אמר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לאחר האירוע. "לא יעלה על הדעת כי במדינת ישראל כח משטרתי המגיע לפעילות נתקל בחמושים מולו. משטרת ישראל פועלת ותמשיך לפעול בנחישות במלחמתה במשפחות הפשע, אני מגבה את השוטרים בעשייתה הקשה והמורכבת".

שיאם של חילופי אש שהתפתחו בצהריים בין הצדדים, נהרג תושב העיר שבמשולש ואחר נפצע קל. ממד"א נמסר כי מספר צוותים פינו את הפצוע לטיפול בבית החולים "מאיר" שבכפר-סבא.

ההתנגשות בין השוטרים לבין התושבים החלה בעיצומה של פעילות שערכו שוטרי מחוז המרכז בעיר כנגד ארגון הפשע של משפחת עבד אל-קאדר. אחד החשודים מקרב תושבי העיר פתח באש לעבר השוטרים, ואלה השיבו בירי. בחילופי האש נהרג אדם אחד ממשפחת עבד אל-קאדר, ועבריין נוסף נפצע באורח קל. לא נרשמו נפגעים מקרב כוחות המשטרה.

בטייבה ניטש כבר שנים ארוכות מאבק עקוב מדם בין חמולת עבד אל-קאדר לבין יריביה ממשפחת חרירי. לפני כשנתיים גבה עימות בין הצדדים את חייהם של שניים מתושבי העיר, שככל הנראה מעורבים גם בהתנגשות האלימה עם השוטרים שהתרחשה היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת