השר אהרונוביץ': "עד ספטמבר הגבול ייסגר הרמטית"

לאחר מקרי האונס בת"א, הגיע בשעות הצהריים השר לביטחון פנים אהרונוביץ' לביקור בשכונות בדרום העיר ושמע סקירה על המקרים האחרונים. "יש לשלב את כל משרדי הממשלה בפיתרון הבעיה", אמר השר והבטיח: "עד ספטמבר-אוקטובר הגבול ייסגר הרמטית, מה שיפסיק את זרימת המסתננים". על האונס בגן העיר: "נקווה שהאנס יקבל עונשו"

מקרי האלימות הקשים בדרום תל אביב הביאו היום את השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לבקר בשכונות הדרומיות בעיר. "אירועי האלימות שהיו כאן הם חמורים מאוד", אמר השר בביקור בשכונת נווה שאנן, והדגיש כי בעיית המהגרים היא בעיה לאומית שיש לשלב את כל משרדי הממשלה בפתרונה.

בסיור, בו השתתף גם מפקד מחוז תל אביב של המשטרה ניצב אהרון אקסל, הדגיש השר כי בעיית המסתננים צפויה להיפתר בקרוב כשהגבול ייסגר. "מדי שבוע מסתננים לארץ 350 מסתננים ואנחנו מקווים מאוד שתהיה התפתחות כי עד ספטמבר-אוקטובר הגבול ייסגר הרמטית מה שיפסיק את זרימת המסתננים לדרום תל אביב", ציין השר.

בהתייחסו לאירוע האונס הקשה בגן העיר אמר כי ממצאי בדיקות המעבדה העלו כי ה-DNA של החשוד תואם לדגימות שנלקחו מזירת האירוע. "אני מרוצה מעבודת המשטרה שהיתה מקצועית ומהירה ומקווה שהאנס יקבל את עונשו", סיכם אהרונוביץ'.

מפכ"ל המשטרה: המסתננים יהפכו קליינטים של המשטרה

רנ"צ יוחנן דנינו, מפכ"ל המשטרה, הגיע הבוקר לוועדת הפנים של הכנסת, שעסקה בריבוי מקרי האלימות האחרונים ברחבי הארץ, החל מרצח גדי ויכמן ז"ל בב"ש, דרך שני מקרי האונס האכזריים בת"א שהתרחשו בימים האחרונים. "חבל שדיונים כאלה מתרחשים רק אחרי אירועים קשים", אמר המפכ"ל, שאמר כי אין קשר בין האירוע הקשה והנורא שהיה בב"ש לבין שאר מקרי האלימות. "עשינו סיכום שנתי, ואנחנו בודקים את מספר אירועי הרצח, ניסיונות הרצח ואלימות חמורה. המספרים הפתיעו אותנו לטובה וישנה ירידה של עשרות אחוזים", הבהיר דנינו לח"כים.

"עם זאת, אתה לא יכול לעמוד מול מיכל האלמנה ולהסביר לה למה אדם שירד לבקש שקט כי ילדיו רוצים לישון - לא חזר. אין כאן בכלל רלוונטיות לנתונים טובים ככל שיהיו מול אירוע כזה, המייצר תחושה של חוסר ביטחון. האירוע בתל אביב ייצר תחושה של חוסר ביטחון בקרב רבים ואני כמפכ"ל לא אתעלם ממנה. אם האזרח מרגיש חוסר ביטחון זאת בעיה שלי, של המשטרה ושל המדינה".

המפכ"ל הדגיש כי מדובר בבעיה שנוגעת לכל הגורמים ברשויות, וקרא לטפל בה כמו שצריך. "אם לא יטפלו בבעיה כראוי, המסתננים יהפכו לקליינטים של המשטרה", אמר.

במשטרה כבר הספיקו להסיק מסקנות מגל האלימות האחרון. "לאחר האירועים ביקשתי לשים יד על מי שביצע את העבירות, והראנו שאנחנו יעילים במיוחד בלכידת החשודים בב"ש ובתל אביב". במקביל הבטיח המפכ"ל כי בשל הצורך להגביר את תחושת הביטחון בקרב האזרחים, יהיו השבוע יותר שוטרים ברחובות. "המשטרה תחזיר את הביטחון לרחובות ולאזרחים", הבטיח דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת