"יחסי המין של ראש העירייה תועדו בקלטת"

התפתחות בפרשת עבירות המין בעיריית קריית מלאכי. במהלך הדיון בהארכת מעצרו של ראש העירייה, חשף נציג המשטרה כי אחד מהמפגשים של מלכה מקיים יחסים עם אחת מעובדות העירייה תועד. בית משפט השלום האריך בראשל"צ את מעצרו של מלכה ב-6 ימים. "התשתית הראייתית חזקה", קבע השופט אברהם היימן

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר ב-6 ימים את מעצרו של ראש עיריית קריית מלאכי מוטי מלכה, החשוד במספר מעשי אונס ועבירות מין אותן ביצע לכאורה בנשים שונות בעיר.

במהלך הדיון בהארכת המעצר הטיל נציג המשטרה פצצה כשהטיח בראש העירייה כי קיים ברשות המשטרה "תיעוד ויזואלי של יחסים עם אחת מעובדות העירייה". בנוסף אמר נציג המשטרה כי מלכה נחקר בחשד לביצוע עבירות מין חמורות בארבע נשים מהעיר, שתיים מהן עובדות עירייה. עורך דינו של מלכה, אבי חימי, טען בתגובה כי מערכות היחסים עם הנשים היו בהסכמה, וכי אם באמת קיימת קלטת כזו - "הרי שהדבר יאשר את חפותו של מרשי".

על פי גורם המעורה בחקירה, ה"שיטה" עבדה כך: עוזרו של ראש העיר נהג לאתר נשים שנזקקו לסיוע מסוג כלשהו, והפנה אותן לראש העיר. מלכה נהג להסתגר איתן בלשכה ובתמורה לסיוע - הוא היה כופה עליהן נשיקה או אפילו דוחק אותן לקיר. הלשכה שלו היא כמו "יעד מבוצר", כשאת הדלת רק המזכירה הבכירה יכולה לפתוח. על פי החשד, רבות מעבירות המין המיוחסות לו בוצעו בלשכה.

השופט אברהם היימן נימק את החלטתו להאריך את מעצרו של מלכה ואמר: "התשתית הראייתית התחזקה בעקבות עדותו של עד המדינה. בנוסף במהלך ימי המעצר המשטרה הוציאה לפועל פעולות חקירה אשר העמיקו והרחיבו את הפרשות המדוברות".

עד המדינה יפליל את ראש העירייה?

ביום ראשון האחרון נחתם הסכם עם עד מדינה עם אחד המעורבים בפרשה. הסכם זה צפוי לשפוך אור על פרטים נוספים בפרשה. פרטיו המזהים נאסרו לפרסום, ועל פי ההערכות מדובר באדם מקורב למלכה.

במקביל לחתימת ההסכם הודיע עו"ד ציון אמיר, שהיה אחד מעורכי דינו של ראש עיריית קריית מלאכי, כי הוא מתפטר מייצוגו של מלכה. ההודעה הגיעה לאחר שהמתלוננת המרכזית נגד מלכה טענה כי פנתה אל אמיר לפני יותר משנה בבקשה שילווה אותה במאבקה, ואף העבירה לו מכתב מפורט עם כל פרטי הפרשה.

תחילה החליט אמיר לייצג את מלכה למרות מעורבותו מן העבר, וטען כי לא קרא את המכתב שהעבירה לו המתלוננת. לשכת עורכי הדין העניקה לו אישור זמני לייצג את מלכה, אך היום הודיע הפרקליט כי לאחר ששקל במהלך סוף השבוע את העניין, הגיע להחלטה לפרוש מייצוג ראש העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת