חיפה: נערים פרצו לגן החיות והתעללו בפלמינגו

ארבעה תלמידי תיכון מחיפה "הבריזו" לפני כשבועיים מבית הספר, ויצאו למסע התעללות בבעלי חיים בגן החיות הלימודי בעיר. על פי החשד, הם הסתננו למקום ורוצצו את גולגלתה של ציפור פלמינגו באבן, ותקפו במגרפה ציפור אחרת. אתמול הם נעצרו על ידי המשטרה

אימה בגן החיות: ארבעה תלמידים מחיפה חשודים כי פרצו לגן החיות בעיר ויצאו למסע התעללות בחיות, שנגמר במותו של פלמינגו אחד ובפציעה קשה של פלמינגו אחר - כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

האירוע החמור התרחש לפני כשבועיים, כאשר הנערים, בני 13 ו-14, עזבו את בית ספרם בחיפה במהלך יום הלימודים והסתננו לגן החיות בעיר. אחד התלמידים הצליח לחדור לאזור בו נמצאות עופות הפלמינגו בגן, פתח את שער עובדי המקום והכניס את חבריו למתחם החיות.

אז על פי החשד, נכנסו הנערים לאזור החיות, והחלו ליידות אבנים אל עבר ארבעה ציפורי פלמינגו ותקפו באכזריות את החיות ארוכות הצוואר באמצעות מגרפה. לאחר שסיימו להתעלל בחיות, נמלטו הנערים מהמקום בריצה.

"הם למעשה רוצצו לפלמינגו את הראש, סיפר המטפל הראשי בגן החיות, דניאל אבו-ח'יר. "לאחר מכן הם תקפו פלמינגו אחר באמצעות מגרפה ופצעו אותו קשה בכנף ובכל הגוף". עובד בגן החיות ניסה לעצור את השתוללות הילדים, אך הם לא נענו לבקשותיו. "אחד העובדים שלנו ראה אותם מתפרעים ושאל אותם מה הם עושים, הם סיפרו לו שברחו מבית-הספר".

בהנהלת גן החיות תקפו בחומרה את האירוע. "מי שמבצע מעשה כזה, לא יודע להעריך חיים", אמרה מנהלת גן החיות הלימודי בחיפה, ד"ר אתי אררט. "התנהגות כזו כלפי בעלי חיים מובילה לתוקפנות נגד בני אדם, למקרי רצח, הרג ודריסה".

המשטרה הצליחה להתחקות אחר אחד התלמידים לאחר שמטפל בגן החיות זיהה אותו במנוסתו, והגיש נגדו תלונה. "הם הודו בפני המטפל שלנו שהם אכן התעללו בפלמינגו", אומרת ד"ר אררט. "כששאלנו אותם מדוע הם עשו זאת, הם אמרו: 'כי בא לנו'".

ממשטרת חיפה נמסר שבמהלך החקירה הראשונית הנערים הכחישו את החשדות שיוחסו להם בנוגע לתקיפת בעלי החיים. עם זאת, אתמול התלמידים נחקרו פעם נוספת והודו בתקיפת הפלמינגו - אך לא ידעו להסביר מדוע עשו זאת. 

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק