היום: מסדר זיהוי לחשוד באונס האכזרי בגן העיר

ימים ספורים לאחר שהותקפו ונאנסו באכזריות בשירותי חניון גן העיר בת"א, יתבקשו הצעירים להצביע על תוקפם במסדר זיהוי "חי" שייערך בתחנת משטרת לב תל אביב. במקביל ממתינים במשטרה לתוצאות בדיקות ה-DNA, שעשויות להצביע חד משמעית על זהותו של התוקף. אמש הוארך מעצרו של החשוד בתשעה ימים נוספים

ארבעה ימים לאחר האונס בגן העיר, יתבקשו בני הזוג להצביע על האיש שתקף ואנס אותם במשך שלוש שעות במסגרת מסדר זיהוי שיתקיים בתחנת משטרת לב תל אביב, בה מתנהלת החקירה.

על פי ההערכות, החוקרים יעדיפו לקיים מסדר זיהוי "חי" עם החשוד עצמו ועוד מספר בני אדם הדומים לו חיצונית, אך ייתכן שבסופו של דבר תסתפק המשטרה במסדר זיהוי באמצעות תמונות. בכל מקרה, החוקרים עדיין ממתינים לתוצאות בדיקות ה-DNA של הממצאים שהתגלו בזירה, שעשויות להצביע באופן חד משמעי על התוקף ולהוכיח את אשמתו.

במהלך הימים האחרונים אספו השוטרים מזירת האירוע את כל הממצאים שיוכלו לסייע להם בסגירת התיק על החשוד, במטרה להגיש נגדו כתב אישום. גורמים המקורבים לחקירה סיפרו כי צוות החקירה המיוחד בפיקודו של תנ"צ יורם אוחיון, גילה כי החשוד נעצר בעבר בגין עבירה זניחה, כך שטביעות אצבעות שלקחו ממנו במסגרת הפרשה ההיא סייעו בלכידתו.

מעצר החשוד הוארך בתשעה ימים נוספים

הפלסטיני בן ה-21 החשוד באונס ב"גן העיר" בתל אביב יישאר במעצר ב-9 הימים הקרובים - כך קבע אתמול בית משפט השלום בתל אביב. השופט בני שגיא כתב בהחלטתו: "נאמר בזהירות שעוצמת הראיות גבוהה באופן ניכר מהעוצמה הנדרשת בשלב זה - החשד הסביר".

החשוד, השוהה באופן בלתי חוקי בישראל, נלכד בערב יום שני ברחוב הר נבו בצפון ת"א בחשד שביצע את האונס האכזרי בליל שבת, אולם הוא מכחיש כל מעורבות במעשה. לטענת החשוד, באמצעות עורך דינו מן הסניגוריה הציבורית עו"ד רן אלון, בני הזוג העלילו עליו את התקיפה והאונס - משום שגנב להם את הטלפונים הסלולריים ונמלט. "חשוב להדגיש כי מדובר בהארכת מעצר ראשונית בלבד", אמר עו"ד אלון בתום הדיון.

בפתיחת הדיון אמר נציג המשטרה כי זהותו של החשוד הייתה ידועה להם כבר מאז ביום ראשון, וכי בימים הקרובים הוא יועמד למסדר זיהוי מול הנער והנערה שהותקפו. "אחרי שהוא אנס את הנערה הוא גם ניסה לאנוס את הנער תחת איומי סכין", ציינו במשטרה והוסיפו כי במהלך מעצרו של החשוד אמש בצפון העיר, הוא נאבק עם השוטרים ואף נשך אחד מהם.

מפגש פנים אל מול פנים בתחנת המשטרה (חדשות 2)

מעסיקו של החשוד: "הוא בן אדם קצת מוזר"

החשוד עצמו מכחיש את המיוחס לו, אך בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט סיפר אחד מעמיתיו לעבודה על נורות האזהרה שבהן הבחין זמן קצר אחרי האירוע. נכון לכעת, מכחיש הצעיר שתקף מינית את בני הזוג - אך עם זאת, הודה בכך שגנב מהם טלפונים סלולריים.

"הוא בן אדם קצת מוזר", תיאר צעיר שעובד עם החשוד - ואמר כי בבוקר שאחרי התקיפה שלכאורה ביצע, "הוא נראה כאילו הוא לא ישן כל הלילה ואמר שהוא התעורר מאוחר. זה היה ב-10:40, כשהמקום צריך היה להיות כבר עובד. הוא בא עם עיניים אדומות".

"מגיע לו לקבל כל עונש"

אותו עמית לעבודה אמר כי אם החשדות המיוחסים לצעיר נכונים, "זה גועל נפש. ומגיע לו כל עונש ולקבל כל גזר דין עליו".

מעצרו של החשוד, בן 21, הוארך בתשעה ימים בין היתר מחשש שיימלט מהארץ. מגופו נלקחו דגימות דנ"א כדי לסייע בזיהויו - אך טרם התקבלו תוצאותיהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת