טביעות אצבע מזירת האונס הובילו את החוקרים למעצר החשוד

מצלמות אבטחה במקום עבודתו של הצעיר משכם תיעדו אותו זמן קצר לפני תקיפת בני הזוג. הוא הודה בשוד, אך הכחיש שתקף מינית את הנערה. כעת החוקרים ממתינים לתוצאות דגימות הדנ"א מהזירה. חברו תיאר אותו כ"בחור מוזר"

בעוד שבמשטרה טוענים שהצליחו לשים את ידיהם על מי שהיה אחראי לאונס האכזרי בחניון גן העיר, הולכים ומתבררים פרטים נוספים על החשוד - צעיר תושב שכם - ועל מעשיו בשעות שאחרי האירוע. מצלמות אבטחה תיעדו את החשוד באונס במקום עבודתו בנמל תל אביב, שעות ספורות לפני תקיפת הנערה ובן זוגה בחניון גן העיר בתל אביב.

הערב פרסמנו כי הפריצה בחקירת המשטרה שהובילה למעצרו המהיר של החשוד, התבצעה הודות לטביעות האצבעות שהחשוד הותיר בזירה. לאחר מעצרו התברר כי החשוד נעצר בעבר ונלקחו ממנו טביעות אצבע.

בדיקה של ממצאי טביעות האצבעות שנמצאו בזירת האונס במאגר הארצי של המשטרה מצאה התאמה בין השתיים, והובילה למעצרו המהיר. עם זאת, במשטרה מדגישים שהמאגר לא מכיל דגימות DNA של החשוד, כיוון שהחוק לא מאפשר לקחת דגימות משוהים בלתי חוקיים. בימים אלה פועלים לשינוי החוק, כך שיהיה אפשר לקחת דגימות גם משוהים בלתי חוקיים, פליטים ונתינים זרים בעת מעצרם.

מעסיקו של החשוד: "הוא בן אדם קצת מוזר"

החשוד עצמו מכחיש את המיוחס לו, אך בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט סיפר אחד מעמיתיו לעבודה על נורות האזהרה שבהן הבחין זמן קצר אחרי האירוע. נכון לכעת, מכחיש הצעיר שתקף מינית את בני הזוג - אך עם זאת, הודה בכך שגנב מהם טלפונים סלולריים.

"הוא בן אדם קצת מוזר", תיאר צעיר שעובד עם החשוד - ואמר כי בבוקר שאחרי התקיפה שלכאורה ביצע, "הוא נראה כאילו הוא לא ישן כל הלילה ואמר שהוא התעורר מאוחר. זה היה ב-10:40, כשהמקום צריך היה להיות כבר עובד. הוא בא עם עיניים אדומות".

"מגיע לו לקבל כל עונש"

אותו עמית לעבודה אמר כי אם החשדות המיוחסים לצעיר נכונים, "זה גועל נפש. ומגיע לו כל עונש ולקבל כל גזר דין עליו".

מעצרו של החשוד, בן 21, הוארך בתשעה ימים בין היתר מחשש שיימלט מהארץ. מגופו נלקחו דגימות דנ"א כדי לסייע בזיהויו - אך טרם התקבלו תוצאותיהן.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, משה נוסבאום וברהנו טגניה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת