חשד: אפריקנים אנסו בת 19 בחניון בדרום תל אביב

4 ימים אחרי האונס האכזרי בגן העיר, אירוע דומה מתרחש בדרום ת"א. שוטרי מרחב יפתח הבחינו לפנות בוקר בקבוצה של אזרחים סודנים ואריתריאים המקיפים צעירה בת 19 בחניון ברחוב השרון בת"א, ותוקפים אותה מינית. ככל הנראה, לפחות אחד מהם הספיק לאנוס את הצעירה. הארבעה נעצרו ויובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בעיר

בעוד בבית משפט השלום בת"א התנהל הדיון בהארכת מעצרו של החשוד באונס האכזרי בגן העיר, מתברר כי הלילה התרחש אירוע דומה מאד וחמור לא פחות: שוטרי מרחב יפתח שעסקו הלילה בפעילות שגרתית בדרום ת"א, הבחינו סמוך לשעה 4:30 כי קבוצה של מהגרי עבודה מאריתריאה וסודן תוקפים מינית צעירה בת 19, תושבת באר שבע.

השוטרים הצליחו לעצור במקום ארבעה מהתוקפים, שבנוסף לניסיון האונס שדדו ממנה קודם לכן סכום כסף במזומן. על פי החשד, לפחות אחד מהם הצליח לאנוס את הצעירה, אולם ייתכן שתוקפים נוספים הספיקו להימלט מהמקום.

הצעירה העידה במשטרה כי היא חיפשה מקום בילוי בסמוך, כשהותקפה על ידי קבוצת האפריקנים. לדבריה היו במקום 6 תוקפים, מהם 4 נעצרו ושניים נוספים הצליחו להימלט. המשטרה תביא מאוחר יותר היום את ארבעת החשודים לבית משפט השלום בתל אביב, שם תבקש להאריך את מעצרם.

בשעות הצהריים התרחש אירוע פלילי נוסף בו היו מעורבים מהגרי עבודה: צעירה בת 25, אזרחית אריתריאה, נדקרה על ידי בן זוגה סמוך לתחנה המרכזית הישנה בת"א. היא נפצעה באורח קשה ופונתה לבית החולים איכילוב בעיר, הדוקר נפצע קל גם הוא.

סמוך לשעה 12:00 התקבלה קריאה במוקד מד"א על קטטה סמוך לתחנה המרכזית הישנה בדרום תל אביב. כשהגיעו הכוחות למקום, הם גילו צעירה בת 25 מתבוססת בדמה, כשלצידה נמצא גבר בן 35, אזרח אריתריאה גם הוא, עם דקירות בגפיים התחתונות. המשטרה מעריכה כי הוא תקף את בת זוגו בסכין ונפצע כשהיא ניסתה להתגונן.

ה"אנס מגן העיר": לא אנסתי, רק גנבתי טלפונים

במקביל קבע בית משפט השלום בת"א כי הפלסטיני בן ה-21 החשוד באונס ב"גן העיר" בתל אביב יישאר במעצר ב-9 הימים הקרובים. השופט בני שגיא כתב בהחלטתו: "נאמר בזהירות שעוצמת הראיות גבוהה באופן ניכר מהעוצמה הנדרשת בשלב זה - החשד הסביר".

החשוד, השוהה באופן בלתי חוקי בישראל, נלכד אמש ברחוב הר נבו בצפון ת"א בחשד שביצע את האונס האכזרי בליל שבת, אולם הוא מכחיש כל מעורבות במעשה. לטענת החשוד, באמצעות עורך דינו מן הסניגוריה הציבורית עו"ד רן אלון, בני הזוג העלילו עליו את התקיפה והאונס - משום שגנב להם את הטלפונים הסלולריים ונמלט. "חשוב להדגיש כי מדובר בהארכת מעצר ראשונית בלבד", אמר עו"ד אלון בתום הדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת