הוארך מעצרו של החשוד באונס בגן העיר: "לא אנסתי, רק גנבתי טלפונים"

בית משפט השלום בת"א האריך ב-9 ימים את מעצרו של הפלסטיני תושב שכם, החשוד באונס הנערה בחניון גן העיר בת"א. החשוד טוען כי בני הזוג העלילו עליו משום שגנב להם את הטלפונים הניידים, אך השופט לא התרשם, קבע כי "עוצמת הראיות גבוהה" והאריך את מעצרו. בימים הקרובים: החשוד יועמד למסדר זיהוי מול בני הזוג שהותקפו

הפלסטיני בן ה-21 החשוד באונס ב"גן העיר" בתל אביב יישאר במעצר ב-9 הימים הקרובים - כך קבע בית משפט השלום בתל אביב. השופט בני שגיא כתב בהחלטתו: "נאמר בזהירות שעוצמת הראיות גבוהה באופן ניכר מהעוצמה הנדרשת בשלב זה - החשד הסביר".

החשוד, השוהה באופן בלתי חוקי בישראל, נלכד אמש ברחוב הר נבו בצפון ת"א בחשד שביצע את האונס האכזרי בליל שבת, אולם הוא מכחיש כל מעורבות במעשה. לטענת החשוד, באמצעות עורך דינו מן הסניגוריה הציבורית עו"ד רן אלון, בני הזוג העלילו עליו את התקיפה והאונס - משום שגנב להם את הטלפונים הסלולריים ונמלט. "חשוב להדגיש כי מדובר בהארכת מעצר ראשונית בלבד", אמר עו"ד אלון בתום הדיון.

בפתיחת הדיון אמר נציג המשטרה כי זהותו של החשוד הייתה ידועה להם כבר מאז ביום ראשון, וכי בימים הקרובים הוא יועמד למסדר זיהוי מול הנער והנערה שהותקפו. "אחרי שהוא אנס את הנערה הוא גם ניסה לאנוס את הנער תחת איומי סכין", ציינו במשטרה והוסיפו כי במהלך מעצרו של החשוד אמש בצפון העיר, הוא נאבק עם השוטרים ואף נשך אחד מהם.

השופט בני שגיא האריך, כאמור, את מעצרו של החשוד ב-9 ימים. "עיון בתיק החקירה מלמד כי חרף הזמן הקצר ממועד האירוע, התקדמה החקירה והתקבצו מספר ראיות במשקל לא מבוטל", קבע השופט. "עוצמת הראיות גבוהה באופן ניכר מהעוצמה הנדרשת בשלב זה, דהיינו - החשד הסביר".

החשוד עבד בחודשים האחרונים בעבודות מזדמנות בצפון ת"א, ומכאן היכרותו את האזור. במשטרה הוציאו צו איסור פרסום על שמו ועל תמונתו של החשוד, וזאת כדי שניתן יהיה לבצע פעולות חקירה נוספות ואולי לקשור אותו לתקיפות נוספות.

מפקד מרחב ירקון: "המצוד אחריו היה קלאסי"

המעצר בוצע בתום פעולה מאומצת של צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב ירקון של המשטרה, בפיקודו של תנ"צ יורם אוחיון. הוא נחקר אתמול בערב בתחנת מרחב ירקון. תנ"צ יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון במשטרה, אמר אמש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "אחרי התקיפה התחלנו לנהל מצוד אחר החשוד ובערב הצלחנו לשים עליו יד. בסך הכל נעצרו חמישה חשודים, כולם פלסטינים שוהים בלתי חוקיים בישראל - אחד מהם חשוד באונס עצמו והאחרים חשודים במעורבות באירוע".

כפי שידוע בשלב זה למשטרה, החשוד הינו בעל עבר פלילי זניח, הוא לן בדירה משותפת עם ארבעת העצורים הנוספים. לא ידוע על תקיפות נוספות שבהן היה מעורב. כמו כן, טוענים במשטרה כי לא ברור אם האונס ארע באופן אקראי אך קיים חשד שהוא תוכנן מראש. "אנחנו סבורים כי במידה מסוימת התקיפה הייתה מתוכננת והוא עקב אחרי בני הזוג, אבל אנחנו עדיין לא יודעים במשך כמה זמן הוא תיכנן את זה", ציין תנ"צ אוחיון.

"החשוד המרכזי הוא תושב אזור שכם, המכיר היטב את הרחובות בצפון תל אביב ואת זירת האירוע", הוסיף קצין המשטרה. "מדובר בשב"ח שנמצא פה זמן רב, יותר מכמה שבועות, ועבד בעבודות מזדמנות ובהן עבודה במטבחים של מסעדות, אולם לא לאורך זמן. הוא לא עבד בחניון של גן העיר".

המעצר עצמו התבצע בצפון אבן גבירול, בשעה שהחשוד הלך ברחוב. "המצוד אחריו היה קלאסי והשתמשנו בשיטות משטרה קלאסיות של חיקור ובילוש", ציין תנ"צ אוחיון, שסירב למסור אם החשוד מודה במעשים, וכן סירב לפרט אם נמצאה התאמת DNA בין הממצאים מזירת הפשע לבין החשוד. במשטרה יבדקו את מעורבותו של החשוד גם במקרי תקיפה אחרים.

אונס אכזרי בחניון גן העיר בתל אביב - סיקור מיוחד:

סמוך לזירת הפשע: החשוד באונס נלכד

האנס הפתיע את בני הזוג כשהתייחדו בשירותים

המשטרה: "יש קצה חוט ממשי שמוביל לאנס מגן העיר"

השר שלום: "שנתיים מאסר למי שנושא סכין"

ת"א: נערה נאנסה באכזריות בחניון; החשוד נמלט

האונס בגן העיר: נבדקות מצלמות האבטחה במתחם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת