החשוד באונס בגן העיר מכחיש הכל

המשטרה תבקש הבוקר מבית המשפט להאריך את מעצרו של הפלסטיני בן ה-21, שנלכד אמש סמוך לזירת הפשע בגן העיר בצפון ת"א. עד כה הכחיש החשוד בחקירתו כל מעורבות באירוע. הצעיר מאזור שכם עבד במסעדות באזור והכיר אותו היטב, ובמשטרה מעריכים: "הוא עקב אחריהם ותיכנן הכל"

תושב השטחים החשוד באונס ב"גן העיר" בתל אביב יובא בשעות הקרובות לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר. החשוד, פלסטיני בן 21 תושב שכם, השוהה באופן בלתי חוקי בישראל, נלכד אמש בחשד שביצע את האונס האכזרי בליל שבת, אולם בשלב זה הוא מכחיש כל מעורבות במעשה. יחד עמו נעצרו ארבעה פלסטינים נוספים בחשד למעורבות באירוע.

החשוד עבד בחודשים האחרונים בעבודות מזדמנות בצפון ת"א, ומכאן היכרותו את האזור. במשטרה מתכוונים להוציא היום צו איסור פרסום על שמו ועל תמונתו של החשוד, וזאת כדי שניתן יהיה לבצע פעולות חקירה נוספות. במהלך שעות הלילה הוא נחקר בתחנת לב תל אביב, ברחוב דיזנגוף בעיר, וזכה לשוחח עם עורך דינו ענא מסראללה, אולם הוא אינו מודה בחשדות נגדו ומכחיש כל קשר למעשים.

המעצר בוצע בתום פעולה מאומצת של צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב ירקון של המשטרה, בפיקודו של תנ"צ יורם אוחיון. הוא נחקר אתמול בערב בתחנת מרחב ירקון. תנ"צ יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון במשטרה, אמר אתמול בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "אחרי התקיפה התחלנו לנהל מצוד אחר החשוד וסמוך לשעה 20:45 הצלחנו לשים עליו יד. בסך הכל נעצרו חמישה חשודים, כולם פלסטינים שוהים בלתי חוקיים בישראל - אחד מהם חשוד באונס עצמו והאחרים חשודים במעורבות באירוע".

ניצב אבי מנצור, לשעבר קצין אגף החקירות במחוז מרכז במשטרה, הסביר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל, כיצד לדעתו הגיעה המשטרה אל החשוד. "במחוז תל אביב יש משטרה מנוסה ובילוש ומודיעין מצוינים, כך שאין זה פלא שהחשוד במעשה כה חמור אותר אחרי שלושה ימים בלבד". מנצור הדגיש: "כמובן שהיה מודיעין במקרה הזה. בשלב זה יש לצאת מתוך נקודת הנחה שמדובר בחשוד, וכי לא כל פרטי החקירה ידועים וחשופים לציבור, רק תוך מספר ימים נוכל לדעת אם אכן מדובר באותו אנס אכזרי|".

"אני מניח שיש ראיות שקושרות אותו לזירת הפשע. על פי תיאור הקורבנות, אני מניח שמדובר באדם שמכיר את המקום ושולט בסביבה. כמו כן, החשוד לא היה רעול פנים ולכן יהיה יותר קל לזהותו במסדר זיהוי", הסביר מנצור והוסיף: "אני מעריך שאם הקורבנות יזהו אותו, המשטרה תפרסם את התמונה שלו כדי להזהיר את שאר הציבור מפניו, ובמידה שיש קורבנות נוספים שנפגעו ממנו, לעודד אותם להתלונן".

"החשוד הינו בעל עבר פלילי זניח"

כפי שידוע בשלב זה למשטרה, החשוד הינו בעל עבר פלילי זניח, הוא לן בדירה משותפת עם ארבעת העצורים הנוספים. לא ידוע על תקיפות נוספות שבהן היה מעורב. כמו כן, טוענים במשטרה כי לא ברור אם האונס ארע באופן אקראי אך קיים חשד שהוא תוכנן מראש. "אנחנו סבורים כי במידה מסוימת התקיפה הייתה מתוכננת והוא עקב אחרי בני הזוג, אבל אנחנו עדיין לא יודעים במשך כמה זמן הוא תיכנן את זה", ציין תנ"צ אוחיון.

"החשוד המרכזי הוא תושב אזור שכם, המכיר היטב את הרחובות בצפון תל אביב ואת זירת האירוע", הוסיף קצין המשטרה. "מדובר בשב"ח שנמצא פה זמן רב, יותר מכמה שבועות, ועבד בעבודות מזדמנות ובהן עבודה במטבחים של מסעדות, אולם לא לאורך זמן. הוא לא עבד בחניון של גן העיר".

המעצר עצמו התבצע בצפון אבן גבירול, בשעה שהחשוד הלך ברחוב. "המצוד אחריו היה קלאסי והשתמשנו בשיטות משטרה קלאסיות של חיקור ובילוש", ציין תנ"צ אוחיון, שסירב למסור אם החשוד מודה במעשים, וכן סירב לפרט אם נמצאה התאמת DNA בין הממצאים מזירת הפשע לבין החשוד. במשטרה יבדקו את מעורבותו של החשוד במקרי תקיפה אחרים.

"פחדנו נורא - הוא הפתיע אותנו ותקף"

במהלך הימים האחרונים, הצליבו החוקרים את כל המידע שבידיהם בניסיון להגיע אל האנס. מעדויות הנערה והנער שהותקפו עולה שמדובר בגבר עם מבטא ערבי, שהפתיע אותם בשעה שהיו בשירותים ואז אנס את הנערה לעיני בן זוגה תוך שהוא מאיים על שניהם בסכין.

בעדותה במשטרה סיפרה הנערה לחוקרים כי לאיש הייתה חזות מזרחית שמחזקת את ההערכה שמדובר בבן מיעוטים. "פחדנו נורא", אמרה הנערה לחוקרים. "הוא הפתיע אותנו ואז תקף".

מלבד עדויות הצעירים שהותקפו, המשטרה אספה את צילומי מצלמות האבטחה בחניון ובבתי העסק הסמוכים לו, ובמקביל ערכה איכון של טלפונים ניידים כדי לקבל מידע על כל מי ששהה בחניון באותו לילה.

אונס אכזרי בחניון גן העיר בתל אביב - סיקור מיוחד:

האנס הפתיע את בני הזוג כשהתייחדו בשירותים

המשטרה: "יש קצה חוט ממשי שמוביל לאנס מגן העיר"

השר שלום: "שנתיים מאסר למי שנושא סכין"

ת"א: נערה נאנסה באכזריות בחניון; החשוד נמלט

האונס בגן העיר: נבדקות מצלמות האבטחה במתחם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת