המתלוננת נגד מוטי מלכה: "עברתי מצוקה ואני מתכוונת שהצדק ייעשה"

המתלוננת הראשית בפרשת האונס נגד ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה, מספרת בריאיון ראשון ל"מעריב", כי היא חשה הקלה גדולה מאז התפרסמו תלונותיה. "עברתי מצוקה נפשית גדולה מאוד, אבל יש בי אמונה חזקה שהצדק ייעשה בסופו של דבר". בשב"ס יגבירו את השמירה על מלכה במהלך שהותו במעצר, מחשש שיתאבד

אחרי שספגה ביקורת והשמצות מקרב תושבי עירה, מדברת לראשונה המתלוננת הראשית בפרשת האונס נגד ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה, ובכירים נוספים בעירייה. בריאיון לכתב ליאור אבני ב"מעריב", היא מספרת כי היא מוכנה לנהל קרב משפטי נגד מי שפגע בה: "עברתי מצוקה נפשית, ובעלי מחזק אותי בימים אלו".

מאז שהתפוצצה הפרשה, החליטה האישה בשנות ה-20 לחייה, לשוב לקריית מלאכי, וזאת לטענתה, כדי להראות לסביבה שלה שהיא חזקה. "אנשים סביבי היו בהלם מהמהלך הזה. מי שמכיר את הסיפור הזה ויודע שאני מעורבת בפרשה, לא חשב שאצליח למצוא כוחות כדי לחזור כל כך מהר לעיר", היא מספרת ומוסיפה: "אפילו שבתי למקום עבודתי".

המתלוננת, אם לשלושה ילדים, מספרת כי העובדה שפרשת האונס נחשפה, גרמה לה לחוש הקלה גדולה. "יש לי את הכוחות להילחם, אני מתכוונת להילחם כדי שהצדק בסיפור הזה ייעשה. אני לא רוצה לפגוע בעבודה החשובה שעושים החוקים ולכן לא אפרט על המקרים עצמם", הדגישה.

הוחלט להגביר את הפיקוח על מלכה - מחשש שינסה להתאבד

על אף שמרבית מתושבי העיר קריית מלאכי מטילים ספק במהימנותה, ומפנים כלפיה אצבע מאשימה בפרשה, מי שעומד לצידה לאורך כל הדרך הוא בן זוגה. "אני רוצה שהאנשים יידעו שלכל פשע יש גם עונש. שהאנשים בעירייה לא יחשבו שהם יוכלו לעשות כל מה שהם רוצים ולחמוק מעונש".

על פי החשד, מלכה אנס את המתלוננת בתמורה לקבלת תפקיד בעירייה. היא מתארת מספר פגישות שקיים איתה בדירה לדוגמה בבניין שאינו מאוכלס, ששם ביצע בה את מעשי האונס. מלכה נעצר לפני כשבוע בגין היותו החשוד המרכזי בשורת מעשי שחיתות ואונס של נשים במצוקה.
במקביל, חוקרי היחידה הארצית למלחמה בפשיעה כלכלית, פנתה לשב"ס בבקשה להגביר את הפיקוח על מלכה, במהלך שהותו בבית המעצר באבו כביר, מחשש שיפגע בעצמו. הוא הועבר לתא שבו מותקנות מצלמות, והסוהרים מפקחים על הנעשה בתאו.

המשטרה חתמה על הסכם עם עד מדינה בפרשה

לצד העדויות שנאספו נגדו מנשים שונות בעיר, המשטרה חתמה בתחילת השבוע על הסכם עם אחד החשודים בפרשה, ופרטיו המזהים נאסרו לפרסום. על פי ההערכות, עד המדינה המקורב לראש העיר כבר מסר לחוקרי המשטרה מידע שמפליל את מלכה.

במקביל לחתימת ההסכם הודיע עו"ד ציון אמיר, שהיה אחד מעורכי דינו של ראש עיריית מלאכי, כי הוא מתפטר מייצוגו של מלכה. ההודעה הגיעה לאחר שהמתלוננת המרכזית נגד מלכה טענה כי פנתה אל אמיר לפני יותר משנה בבקשה שילווה אותה במאבקה, ואף העבירה לו מכתב מפורט עם כל פרטי הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת