האלמנה בבית המשפט: "איך אפשר להתלבט אם מדובר ברצח או הריגה?"

מיכל, אלמנתו של גדי ויכמן ז"ל שנדקר למוות בסוף השבוע שעבר מתחת לביתו בבאר שבע, הגיעה היום לבית המשפט בעיר כדי להתעמת עם הצעיר החשוד ברצח בעלה. "ניסיתי לדבר איתו, אבל הוא לא הסתכל לי בעיניים", אמרה האלמנה, והביעה כעס על כך שעוד לא ברור אם עדן אוחיון בן ה-19 יואשם ברצח או בהריגה

הפרקליטות צפויה להגיש ביום חמישי הקרוב כתב אישום נגד עדן אוחיון, הצעיר החשוד ברצח גדי ויכמן ז"ל, לפני כשבועיים מתחת לביתו שבבאר שבע, אולם עדיין לא ברור אם הצעיר יואשם ברצח - או בהריגה. הבוקר הגיעה לבית משפט השלום בעיר אלמנתו של גדי, מיכל, וביקשה להסתכל בעיניו של האיש ששם קץ לחיי בן זוגה.

הבוקר האריך בית המשפט את מעצרו של אוחיון בשלושה ימים, והוגשה הצהרת תובע נגדו לקראת הגשת כתב האישום. נציג המשטרה ציין היום בבית המשפט כי "החקירה הסתיימה בשלב זה, ופרקליטות מחוז דרום צפויה להגיש את כתב האישום עד יום חמישי". בשלב זה סעיף האישום המרכזי נגד אוחיון טרם ברור, והדבר גורם לסערה בקרב בני משפחת ויכמן.

"כמו פחדן הוא שם כיפה, בן אדם עלוב"

"לראות אותו פשוט פתח לי את הפצע, זה מזעזע וכואב, אין מילה שיכולה לתאר את מה שעובר עליי, ניסיתי לדבר איתו והוא לא הסתכל לי בעיניים", אמרה האלמנה מיכל לחדשות 2 באינטרנט. "רציתי לשאול אותו למה אם הוא ראה אותנו הוא עדיין עשה את זה, למה, למה... הוא עושה פה פרצוף של מסכן ומוריד את הראש, וכמו פחדן שם כיפה, אבל שם הוא צעק... בן אדם פחדן ועלוב, הוא וכל המשפחה שלו שמכסה עליו פחדנים ועלובים".

"זה קשה וכואב לראות את האדם שלקח את אב ילדיי, רק אתמול הבן שלי בן ה-9 דיבר איתי עליו לראשונה ואמר כמה שהוא חסר לו וכמה שהוא מתגעגע לשחק כדורגל ולשחק בפלייסטיישן עם אבא שלו, ובכלל להיות ביחד".

"הבוקר הרגליים שלי רעדו ולא יכולתי לראות את מי שעשה את זה", הוסיפה מיכל בבכי והדגישה: "מגיע לו להירקב בכלא".

"אפילו עונש מוות לא יספיק על המעשה שעשה"

"במקומות אחרים היו נותנים לו עונש מוות, אפילו עונש מוות לא מספיק על המעשה שעשה. רק במדינה שלנו - בן אדם רצח ומסתובב עם סכין בכיס, וזו פשוט בושה וחרפה", ציינה האלמנה והמשיכה: "אין במקרה הזה כל ספק שמדובר ברצח, אך בבית המשפט מעזים לשאול האם להאשימו ברצח או בהריגה, איך יכולים לשאול שאלה כזאת? אני לא יודעת איך אנשים מקבלים החלטות כאלה. למה מוותרים?" זעקה.

אתמול ביקשה אמו של החשוד ברצח, עדן אוחיון בן ה-19, לצאת להגנת בנה ולהתנצל בשמו. בריאיון בלעדי למהדורה המרכזית של חדשות 2 אמרה "אם המשטרה הייתה מגיעה למקום ומפזרת את כל מה שהיה, אז זה ברור מאליו שאולי זה גם היה מציל חיים. אנחנו משתתפים בצער המשפחה, ומבינים את הכאב שלה. אבל אני כואבת, מאוד. זה בסך הכל ילד".

ויכמן הגיבה היום לדברים התייחסה לדברים וציינה כי "זה מזעזע שאימא תומכת בבן שלה שרצח, וזה כואב לי מאוד. אני לא מבינה למה היא מכסה עליו, הוא לא ילד, הוא כבר לא ילד".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת