פ"ת: נערים תקפו והיכו בנות 12 - בגלל אייפד

זה קרה לפני חודש: שתי נערות שיחקו מתנ"ס בפתח תקווה עם האייפד של אחת מהן. בדרכן הביתה הן הותקפו ע"י חבורת נערים בגילאי 14-15, שגנבו מהן את האייפד והכו אותן באלימות. 4 נעצרו, אך חשוד נוסף חופשי ומתרברב במעשיו בפייסבוק. הבנות חוששות: "עצרו אותו - הוא פצצה מתקתקת". המשטרה: 4 כתבי אישום הוגשו

הנערות הותקפו, האייפד נגנב. אילוסטרציה

אל השרשרת הארוכה של מקרי האלימות בקרב בני נוער בשבועות האחרונים, מצטרף אירוע נוסף וחמור למדי. שתי נערות בנות 12 וחצי ו-13 הותקפו והוכו ביציאה ממתנ"ס על ידי קבוצת נערים בני 14-15, ששדדו מהן את מכשיר ה"אייפד" שהחזיקו. המשטרה הצליחה לשים ידה על חלק מהחשודים בתקיפה, אך חלקם עדיין מסתובבים חופשי.

האירוע התרחש בראשית החודש שעבר במתנ"ס בפתח תקווה, ממנו יצאו שתי הילדות בסיום הפעילות בדרכן הביתה. בשלב זה, לטענתן, החלו ללכת בעקבותיהן ארבעה או חמישה נערים בגילאי 14-15, שצעקו לעברן "תביאו לי את האייפד". הבנות לא הגיבו לקריאות והמשיכו בדרכן. לפי גרסתן, בדרך הן אף ביקשו סיוע של קבוצת צעירות בשנות ה-20 לחייהן שחלפה במקום - אך הן התעלמו וסירבו לעזור.

אחת נפלה - השניה ספגה מכות

כששתי הבנות המבועתות הבינו כי אין בכוונת הבנים הדולקים אחריהן לוותר, הן פתחו בריצה על מנת להימלט, אולם הנערים המשיכו לרדוף אחריהן ואף הצליחו לשים את ידם את התיק בו היה האייפד. אחת הבנות מעדה ונחבלה בזמן הריצה - ואילו הנערה השנייה ספגה מכות קשות וכמה מהנערים משכו בשערה.

ביום למחרת התלוננו הבנות והוריהן במשטרה, ויחד עמם סרטי מצלמות האבטחה שהביאו מהמתנ"ס כדי לזהות את התוקפים. המשטרה הצליחה לשים את ידה על ארבעה חשודים, ולהחזיר את האייפד הגנוב לבנות, אך חשוד נוסף עדיין מסתובב חופשי - ואף מתרברב במעלליו בפייסבוק.

"איזה קטלני זה להשליח (הטעות במקור) בנות לפח", כתב אחד הנערים בעמוד שלו ברשת החברתית, והוסיף פנייה ישירה למותקפת: "כפרה על אבא שלך שמרביץ לך עכשיו בבית". כמה ימים לאחר מכן כבר כתב החשוד ממעצר הבית: "אנשים תבואו לבקר אותי בבית... משטרה תמותו!".

"הוא לא מצטער, לא מפנים - ומטייל חופשי"

"תמוה כיצד התוקף אינו מצטער או מפנים את מעשיו החמורים, ומטייל לו להנאתו חופשי - בה בעת שהמותקפות נאלצות למצוא מחבוא ממנו בביתן", אמר עו"ד אלון וולקוביצקי, המייצג את הנערות, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בעידן הרשתות החברתיות, לעיתים הכתובת מצויה על הקיר. ניתן להתעדכן בלייב מפיה של הפצצה המתקתקת. אם אדם כזה אינו עונה להגדרת המסוכנות בחוק - אז מי כן?".

הורי הנערות, באמצעות עו"ד וולקוביצקי, מתכוונים לשוב ולפנות למשטרה בדרישה לשים את ידה על החשוד הנוסף בתקיפה, עליו מצביעות גם הנערות.

ממשטרת מרחב שרון נמסר בתגובה לידיעה: "בעקבות התלונה שהוגשה נעצרו ארבעה קטינים בגילאי 14-15. כנגד כל הארבעה הוגשו כתבי אישום וכעת הם נמצאים בהליך משפטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת