צפו: כך נלכד החשוד בסיוע לרצח הקשישה ביפו

שנה וחצי לאחר רצח הקשישה שושנה לוי ז"ל ביפו, פשטו באמצע הלילה שוטרים במדי צבא על ביתו של חסן מוגרבי בקלקיליה, שלפי החשד הסיע את שני הרוצחים. פרקליטת החשוד המרכזי: "גרושתו מנסה לנקום בו, מחפה על הרוצח האמיתי"

רצח שושנה לוי ז"ל לפני כשנה וחצי ביפו פוענח בין היתר בזכות מבצע מעצרים מורכב שקיימה המשטרה בקלקיליה. היום הוצג תיעוד של הפשיטה, שנערכה בלילה בעומק שטח הרשות הפלסטינית והסתיימה בלכידתו של חסן מוגרבי - מי שעל פי החשד הסיע את שני הרוצחים.

היום הותר לפרסום כי סאמר אבו חאמד, צעירה תושבת יפו שהתגוררה בשכנות ללוי ז"ל וסייעה לה כשנזקקה לעזרה סיעודית, הגיעה לבית הקשישה יחד עם מי שהיה אז בן זוגה - פלסטיני המתגורר בקלקיליה. לפי המשטרה, חנקו השניים את לוי למוות ואז גנבו מהדירה כסף ותכשיטים.

החשוד המרכזי ברצח, עומאר אל-קוראן, נעצר גם הוא בקלקיליה על ידי שוטרים לבושים במדי צבא, לאחר שניסה להימלט בעגלה רתומה לסוס.

"הוא מעולם לא היה בזירת הרצח"

במשטרה מעריכים שבמהלך הימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגד המעורבים בפרשה. עורכת הדין של אל-קוראן טוענת שגרושתו, תושבת יפו העצורה גם היא בחשד לרצח הקשישה, מנסה להפליל אותו על רקע מערכת היחסים העכורה ביניהם שהובילה לפרידתם. "המשטרה מבססת חשד על עדות אשתו של מרשי, שממנה נפרד מיד לאחר חתונתם לפני כשלוש שנים, לאחר שנודע לו שהיא בגדה בו", אמרה עו"ד טלי גוטליב מן הסנגוריה הציבורית.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טענה עו"ד גוטליב כי מרשה לא רצח את הקשישה, אלא אדם אחר. "היא [גרושתו] חפצה לפגוע ולהזיק לו וככל הנראה מחפה על הרוצח. מרשי מעולם לא היה בזירה, ולראיה, לא נמצא בה דנ"א שלו. אנו מקווים שהמשטרה תבדוק את טענות מרשי כדי שהרוצח ייעצר."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת