עד מדינה בפרשת האונס בקרית מלאכי

המשטרה חתמה על הסכם עד מדינה עם אחד המעורבים בפרשת האונס בעיריית קריית מלאכי. עד המדינה, המקורב לראש העיר, כבר מסר מידע שמפליל את מלכה שעדיין נמצא במעצר. במקביל, עו"ד ציון אמיר שייצג את מלכה הודיע כי החליט לפרוש מייצוגו בעקבות מכתב ששלחה אליו המתלוננת לפני יותר משנה

ראש העיר מוטי מלכה. ארכיון (חדשות 2)

התפתחות בחקירת החשדות נגד ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה, שנעצר בחשד לשורת עבירות מין חמורות במסגרת תפקידו: לצד העדויות שנאספו נגדו מנשים שונות בעיר, נחתם הסכם עם עד מדינה, שצפוי לשפוך אור על פרטים נוספים בפרשה.

המשטרה חתמה על הסכם עם אחד החשודים בפרשה, ופרטיו המזהים נאסרו לפרסום. על פי ההערכות, עד המדינה המקורב לראש העיר כבר מסר לחוקרי המשטרה מידע שמפליל את מלכה.

במקביל לחתימת ההסכם הודיע עו"ד ציון אמיר, שהיה אחד מעורכי דינו של ראש עיריית מלאכי, כי הוא מתפטר מייצוגו של מלכה. ההודעה הגיעה לאחר שהמתלוננת המרכזית נגד מלכה טענה כי פנתה אל אמיר לפני יותר משנה בבקשה שילווה אותה במאבקה, ואף העבירה לו מכתב מפורט עם כל פרטי הפרשה.

תחילה החליט אמיר לייצג את מלכה למרות מעורבותו מן העבר, וטען כי לא קרא את המכתב שהעבירה לו המתלוננת. לשכת עורכי הדין העניקה לו אישור זמני לייצג את מלכה, אך היום הודיע הפרקליט כי לאחר ששקל במהלך סוף השבוע את העניין, הגיע להחלטה לפרוש מייצוג ראש העיר.

"ראש העיר אמר לה שייקדם אותה"

סוף שבוע מתוח עבר על קריית מלאכי, שרבים מבין תושביה עדיין שרויים בהלם לנוכח מעצרם של ראש העיר מוטי מלכה וסגנו יוסי סולימאני בחשד שאנסו עובדת עירייה לשעבר תוך ניצול יחסי המרות שהיו ביניהם. שחר מלכה, בנו של ראש העיר, שוחרר עם מעורבים נוספים ממעצר, בעוד החקירה נגד אביו נמשכת.

פרקליטה של המתלוננת שהביאה להתפוצצות הפרשה, עו"ד אבי לביא, גולל את הגרסה שמסרה מרשתו על האירועים שלכאורה עברה בריאיון ל"אולפן שישי". לביא דחה את טענת ראש העיר על כך שיחסי המין שקיים עם המתלוננת נעשו בהסכמה, וסיפר כי הרגישה ש"שמשה צעצוע מין" בידי בכירי העירייה.  

"היא מילאה תפקיד משמעותי באחד ממוסדות החינוך", סיפר עו"ד לביא. "ראש העיר אמר לה שיקדם אותה. הם החלו בשיחה שבה הוא אמר לה: 'בואי נמשיך בדירה שנמצאת פה ליד'. היא שאלה אותו: 'מה יש לנו ללכת לדירה? והוא השיב: 'אני רוצה לעזור לך ואקדם אותך'. כך החל הדבר. בוצע בה אונס ברוטאלי".

החשד: שלוש נשים נפלו קורבן למעשיו של מלכה

כתבנו לענייני משטרה משה נוסבאום חשף כי ממצאי חקירת הפרשה הביאו להתרחבות החשדות המיוחסים לראש העיר קריית מלאכי, כך שפרט למתלוננת העיקרית שאותה מייצג עו"ד לביא, נבדק אם קיים מלכה יחסי מין אסורים עם שתי נשים נוספות.

אחת מהשתיים היא ככל הנראה תושבת העיר שביקשה ממנו להקל עליה בתשלומי הארנונה, ואילו הנוספת - כמו המתלוננת הראשונה - עובדת גם היא בעיריית קריית מלאכי. בדיקה העלתה כי בכמה מקרים היא קיימה עם מלכה יחסי מין - בעוד שהוא הבטיח גם לה שיקדמה בתפקיד וייפעל לשפר את תנאי העסקתה.

שלוש הנשים שבלב החשדות אינן היחידות שהכיר מלכה בתפקידו כראש עיר - ואף רעייתו הטרייה עצמה עובדת בעיריית קריית מלאכי. חוקרי המשטרה סבורים כעת כי נשים נוספות נפלו קורבן למעשיו של מלכה - כאלו העובדות בעירייה, אך לא רק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת