בגלל תכשיטים וכסף: סייעה לקשישה - ורצחה אותה

שנה וחצי אחרי ששושנה לוי נמצאה מתה בדירתה שביפו, הגיעה המשטרה לשכנתה, שסייעה לה בביתה והחליטה לשדוד פריטים ייקרי ערך. היא עשתה זאת עם מי שהיה אז בעלה, פלסטיני תושב קלקיליה, שנעצר בתום מרדף כשניסה להימלט על גבי כרכרה רתומה לסוס

כשנה וחצי אחרי רצח הקשישה שושנה לוי ז"ל בשיאו של שוד בביתה שביפו, התירה הבוקר המשטרה לפרסום כי הצליחה לפענח את זהות האחראים למעשה - בני זוג לשעבר תושבי יפו וקלקיליה.

לוי נמצאה מתה על ידי נכדה, שנכנס לדירתה - בשדרות ירושלים - אחרי שלא הצליח ליצור עמה קשר במשך זמן רב. הוא נחרד למצוא אותה למקום בלא רוח חיים, כפותה בידיה וברגליה - כשפיה חסום ביריעת בד.

בשל העובדה שעל גופתה של לוי לא נמצאו סימני אלימות והאנדרלמוסיה ששררה בביתה, התעורר כבר זמן קצר אחרי האירוע החשד שהמעשה התרחש בשיאו של שוד ולא על רקע לאומני.  

התכשיטים קרצו לרוצחת

חקירה מאומצת העלתה ממצאים בדמות עקבות שהובילו לעבר החשודה סאמר אבו חאמד, בת 26 מיפו. היא התגוררה בשכנות ללוי ז"ל, שנעזרה לעיתים בעובדים סיעודיים, ובמשך תקופה מסוימת הגיעה לדירתה וסייעה לה בעבודות הבית.

לפי המשטרה, כשהבחינה אבו חאמד בתכשיטים ובכסף שהיו בביתה של הקשישה רקמה את השוד שהסתיים במותה. בדצמבר 2010 הגיעה סאמר למקום יחד עם מי שהיה אז בעלה, עומאר אל-קוראן, פלסטיני תושב קלקיליה - ואלו הוציאו לפועל את התכנית.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שקיימה הבוקר המשטרה, סיפר מפקד ימ"ר תל אביב, ניצב-משנה גדי אשד, כי בימים הקרובים יוגשו נגד אבו חאמד ואל-קוראן כתבי אישום וכי השניים נעצרו במבצע מעצרים מקיף שנערך ביפו ובקלקיליה.

באחרונה מבין הערים אותר אל-קוראן, עבריין מוכר, על ידי שוטרים שהגיעו במדי צבא לשטח ובתום מרדף שהחל כשזה ניסה להימלט מאימתם בכרכרה רתומה לסוס. מעורב נוסף בפרשה הוא חסן מוגרבי, שלפי המשטרה - סייע לבני הזוג בהסעה. עוד שבעה חשודים נוספים נעצרו במסגרת הפרשה, אולם הם שוחררו לבית, חלקם בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת