מצוד אחר האנס: חשש שברח לשטחים

האונס בחניון גן העיר בתל אביב: הנער והנערה סיפרו למשטרה שגבר עם מבטא ערבי הוא שאילץ אותם לקיים יחסי מין לפניו, לפני שאנס את הנערה. "פחדנו נורא", סיפרה הנערה לחוקרים, שעדיין מחפשים אחר האנס. מפקד מחוז ת"א לחדשות 2 באינטרנט: "בהנחיית המפכ"ל הגברנו את הנוכחות בכל המקומות הללו"

חקירת האונס האכזרי והתקיפה בחניון גן העיר בתל אביב נמשכת במרץ, כשהחוקרים מצליבים את כל המידע שבידיהם בניסיון להגיע אל אנס. מעדויות הנערה והנער שהותקפו עולה שמדובר בגבר עם מבטא ערבי, שאילץ את השניים לקיים יחסי מין לפניו, ואז אנס את הנערה לעיני בן זוגה.

בעדותה במשטרה, שהתפרסמה הבוקר ב"ידיעות אחרונות", סיפרה הנערה לחוקרים כי לאיש הייתה חזות מזרחית שמחזקת את ההערכה שמדובר בבן מיעוטים. "פחדנו נורא", אמרה הנערה לחוקרים. "הוא הפתיע אותנו ואז תקף".

מלבד עדויות הצעירים שהותקפו, המשטרה אספה את צילומי מצלמות האבטחה בחניון ובבתי העסק הסמוכים לו, ובמקביל ערכה איכון של טלפונים ניידים כדי לקבל מידע על כל מי ששהה בחניון באותו לילה.

בשלב זה, לא ברור אם יש בידי המשטרה מידע על כל המכשירים הסלולריים, כיוון שהחניון התת קרקעי עלול לשבש את הקליטה ולהקשות על איסוף המספרים. במקביל, סרקו החוקרים את הזירה ואספו ממצאי DNA, כדי להגיע אל אותו חשוד. בנוסף, במשטרה חושדים שהחשוד מסתתר, ואף נבדקת אפשרות שנמלט לשטחים כדי לא להיעצר.

המשטרה: "נתוני הפשיעה בירידה, אבל לא ניתן להתווכח עם תחושות"

"האירוע חמור לכל הדעות, אנחנו משקיעים את כל המאמצים הנדרשים והמעבדות עובדות כולן", אמר הבוקר מפקד מחוז תל אביב ניצב אהרון אקסול לחדשות 2 באינטרנט. "מקבץ האירועים יותר תחושה של חוסר ביטחון אישי למרות שהנתונים בנוגע לפשיעה החמורה נמצאים בירידה, אבל אנחנו לא מתווכחים עם תחושה. המפכ"ל הנחה להגביר את הנוכחות המשטרתית במקומות הבילוי".

על פי הפרטים שמסרו הקורבנות, סמוך לשעה 4 לפנות בוקר הם הגיעו להוציא את רכבם מהחניון, ואז הותקפו בידי אלמוני חמוש בחפץ קהה. הוא היכה אותם באכזריות וגרר אותם לשירותי הנשים, ושם אילץ אותם לקיים יחסי מין לנגד עיניו. לאחר מכן הוא אף אנס את הנערה בעצמו, והכריח את בן זוגה לצפות במעשה. שני הקורבנות הועברו לטיפול בבית החולים "וולפסון" בחולון, והם מקבלים גם סיוע פסיכולוגי צמוד בעקבות הטראומה שעברו.

עד כה לא נעצרו חשודים במעשה, אולם גורמים בכירים במשטרה מביעים אופטימיות, ואומרים כי "יש לנו קצה חוט ממשי שיוביל לחשוד בקרוב מאד". ככל הנראה מדובר במידע מודיעיני שהגיע למשטרה אודות זהות החשוד, וכן התפתחות בגזרת הזיהוי הפלילי - דגימות ה-DNA, טביעות האצבע וכן טביעות של סוליות נעליים. בינתיים, על כל פנים, המצוד אחר החשוד עדיין נמשך.

תושבי האזור, ובעיקר תושבות האזור, חוששות מאד בעקבות האירוע החמור. "זה פחד של כל אישה, וזה מוכיח שעכשיו זה יכול לקרות בכל מקום", אמרה מעין לחדשות 2, ואילו תושבת הרחוב הסמוך שסירבה להזדהות הוסיפה: "מעכשיו אני לא יוצאת לבד בלילה. זה ממש מפחיד מה שנהיה פה במדינה".

אונס אכזרי בחניון גן העיר בתל אביב - סיקור מיוחד:

המשטרה: "יש קצה חוט ממשי שמוביל לאנס מגן העיר"

השר שלום: "שנתיים מאסר למי שנושא סכין"

ת"א: נערה נאנסה באכזריות בחניון; החשוד נמלט

האונס בגן העיר: נבדקות מצלמות האבטחה במתחם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת