שבוע לרצח גדי ויכמן בבאר-שבע: "אם היו שוטרים - היינו הולכים"

חן הראל, אחד מארבעת הצעירים החשודים במעורבות באירוע שגבה לפני שבוע את חייו של תושב העיר שביקש לשמור על השקט, טען בריאיון ראשון לחדשות 2 כי חברו עדן אוחיון, החשוד העיקרי ברצח, פעל מתוך הגנה עצמית. את האצבע המאשימה הוא הפנה לעבר המשטרה. צפו בדבריו

שבוע בדיוק חלף מאז שגדי ויכמן ז"ל מבאר שבע נאלץ לשלם בחייו על כך שהעז להעיר לחבורת צעירים לשמור על השקט באישון לילה - ונדקר למוות. הערב, לראשונה מאז האירוע הקשה, גולל אחד החשודים במעורבות בתקרית את גרסתו לאותו עימות קטלני. הצעיר, חן הראל, העניק ריאיון בלעדי ל"אולפן שישי".

"ישבנו שם, אשתו יצאה אלינו והתחילה לקלל", הוא שיחזר את הדקות הדרמטיות שקדמו לרצח. "לאחר מכן, גדי יצא אלינו - ואז קרה כל מה שקרה". כמו חברו עדן אוחיון, החשוד המרכזי בדקירה הקטלנית, תיאר הראל את רגעי האלימות כאקט של הגנה עצמית.

"גדי רץ אליו, נגח בו והפיל אותו על הרצפה", הוא תיאר. "בזמן הזה אני הלכתי הבייתה. לא יכולתי להיות שם". היום שלח בית המשפט את הראל ושניים מחבריו שהיו גם הם מעורבים באירוע למעצר בית.

למרות התוצאות הטרגיות של מה שאירע באותו הלילה, הוא ממשיך להעניק לחברו גיבוי על מה שעשה. "זו הייתה הגנה עצמית", הוא קבע נחרצות. "יכול להיות שאם הוא לא היה עושה את זה - אולי הוא היה מת מהמכות של גדי".

בהמשך לבירור שהעלה כי שוטרת סיור ופקח עירוני שהוזעקו לזירת האירוע שיקרו כשהעידו שהגיעו למקום - כשלא עשו זאת, הפנה הראל אצבע מאשימה לעבר רשויות אכיפת החוק ואמר: "אם השוטרים היו מגיעים אחרי שאשתו של גדי קראה להם - היינו הולכים משם. "קשה לי עם הידיעה שבן אדם נפטר סתם כך. אני משתתף בצער המשפחה". פרקליטו של הראל עו"ד עידו פורת, אמר כי "זו הייתה טעות לעצור את מרשי מלכתחילה. במיוחד כשאנחנו רואים ששוטרת ופקח זייפו עדויות ולא הגיעו כלל למקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת