נמלט מהשוטרים - השופט שיחרר אותו לחתונתו

נהג צעיר מהצפון שנסע בפסילה וללא ביטוח נמלט מהשוטרים, ביצע עקיפה על קו לבן ונעצר אחרי מרדף. הוא הובא לבית המשפט והוגש נגדו כתב אישום, אבל השופט החליט לשחרר אותו - כדי שיוכל לחגוג את חתונתו. כלתו של הצעיר הגיעה בעצמה לבית המשפט והבטיחה: "הוא לא ימהר יותר לשום מקום"

שוטרי תנועה מהצפון ניהלו מרדף אחר נהג שנחשד בנהיגה במהירות מופרזת. לאחר שברח מהשוטרים ונעצר, התברר כי הוא נוהג בפסילת רישיון וללא ביטוח. בסוף התהליך הוגש נגדו כתב אישום בהליך מזורז והוא הובא לבית המשפט. אלא שהצעיר הפזיז אמור להתחתן בקרוב -  ובלחץ בני משפחתו שבאו בהמוניהם לבית המשפט - הסכים השופט לשחרר אותו לאירוע המשמח.

תחילתו של הסיפור לפני מספר שבועות, אז זיהו שוטרי תנועה ממחוז הצפון את מוחמד גמאל, תושב הכפר כאבול, כשהוא נוהג במהירות מופרזת. אף שהשוטרים הורו לו לעצור בצד הדרך, אך הוא המשיך בנסיעה ואף הגדיל לעשות וביצע פניית פרסה אסורה על קו הפרדה לבן. לבסוף הצליחו השוטרים לעצרו, והוגש נגדו כתב אישום.

ואולם, מעצרו של הצעיר העמיד בסכנה את קיום חתונתו שתוכננה לימים הקרובים, ובני משפחתו של הצעיר ובני משפחתה של כלתו המיועדת סירבו להשלים עם רוע הגזירה. החמולה אליה משתייך הצעיר, המונה לא פחות מ-6,000 איש במספר, הגיעה בהרכב כמעט מלא לבית המשפט בעכו כדי להביע סולידריות ולגעת בליבה של מערכת הצדק על מנת לשחרר את הנאשם ליום חתונתו.

הכלה: "הוא לא ימהר שוב לשום מקום"

השופט הרחמן נעתר לבקשת המשפחה התומכת, ושיחרר את הצעיר בתנאים מגבילים כדי שיוכל לחגוג את ליל כלולותיו. "השופט עשה עמו חסד", אמר פרקליטו עו"ד עימאד חאג' בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ביקשנו מבית המשפט להתחשב במצב המיוחד לאחר ששמלת הכלה הייתה מוכנה והמשפחה נקלעה לסיטואציה הקשה. השופט נענה בחיוב לבקשתנו".

"אני רוצה להודות לבית המשפט ולעורך הדין שלנו", אמרה כלתו של הצעיר בחיוך גדול. "החתונה הייתה קרובה וחיכיתי ליום הזה הרבה זמן". כשנשאלה מה תעשה אם ישוב ארוסה לנהוג במהירות מופרזת ולבצע עבירות תנועה, השיבה הכלה לעתיד בחיוך: "הוא למד את הלקח. אני מבטיחה שהוא לא ימהר שוב לשום מקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת