ר' העיר החשוד באונס מודה לראשונה: "היו יחסי מין בהסכמה"

בית המשפט המחוזי בפ"ת דחה את ערעורו של מוטי מלכה, ראש עיריית קרית מלאכי החשוד באונס, וקבע כי הוא יישאר במעצר. נציג המשטרה בדיון טען כי חלה "התפתחות בחקירה" המחזקת במידה ניכרת את החשדות נגד מלכה. ראש העירייה עצמו אמר כי "היו יחסי מין, לא אונס", ועורך דינו תקף: "הפכו אותו לאנס המסוכן במדינה"

ראש עיריית קרית מלאכי החשוד באונס, מוטי מלכה, יישאר במעצר בשבוע הקרוב – כך קבע אחה"צ בית המשפט המחוזי בפ"ת, שדחה את הערעור שהגיש מלכה על החלטת בית משפט השלום להאריך את מעצרו.

במהלך הדיון ציין נציג היחידה הארצית לחקירת פשעים כלכליים, רפ"ק ערן מלכה, כי היתה "התפתחות בחקירה" שבעקבותיה ידרשו פעולות חקירה נוספות, המחזקת במידה ניכרת את החשדות נגד מלכה. קצין המשטרה גם ציין כי לא מדובר במקרה של מתלוננת אחת והחשד הוא שמלכה ביצע עבירות מין במספר נשים - חשד שעולה מכמה עדויות שאספו החוקרים.

ראש העירייה עצמו ממשיך להכחיש את החשדות החמורים נגדו. "כל החשדות נגדי הם עורבא פרח", אמר מלכה למצלמות כלי התקשורת בבית המשפט, אך הודה לראשונה שהיו יחסי מין - בהסכמה. "היו יחסי מין, לא היה אונס", אמר מלכה.

מלכה נשאל עוד מדוע המתלוננת עשתה את זה, והשיב "אין לי מושג". בתשובה לשאלה אם ייתכן שזה סוג של אהבה נכזבת, אמר מלכה: "אתה מבין טוב".

עורך דינו של מלכה, עו"ד אבי חימי, טען כי הפכו את מרשו ל"אויב העם ולאנס הכי מסוכן במדינת ישראל", וציין כי בין מלכה ובין המתלוננת לא חלו יחסי מרות, דהיינו שהיא הועסקה בתפקיד שלא היה לו כל קשר לראש העירייה.

"הסיפור מסתובב בעיר כבר שלוש שנים"

בינתיים מתחוללת סערה בעיריית קריית מלאכי, בעקבות פרסום חשיפת פרשת האונס והשוחד בעירייה אתמול. גורמים בעירייה מספרים כי היו מודעים לסיפורים על ראש העיר מוטי מלכה, הקשור לכאורה בפרשה - אך העדיפו שלא לדווח עליהם למשטרה מתוך הנחה שמדובר ב"סיפורים בלבד".

"החשיפה לא הפתיעה אותי, הסיפור מסתובב בעיר כבר קרוב לשלוש שנים", אמר היום יוסי חדד, יו"ר האופוזיציה וחבר מועצת העיר קריית מלאכי, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

בישיבת מועצה סוערת שהתקיימה אך לפני כמה שבועות, האשים ראש העיר מלכה את חדד באונס. אתמול התברר כי מי שנחשד באונס הוא דווקא מלכה עצמו. "נבחרתי להיות חבר מועצה לפני שלוש שנים וחצי, וכשלא קיבלתי את התיקים שרציתי עזבתי לאופוזיציה", מסביר חדד. "אבל אז התחילו איומים על סיפורים עלי, שאני נודע בנשים, שאנסתי אישה. ברגע שחזרתי לאופוזיציה הכל הושתק ועבר".

"התחילו עליי איומים", מדגיש חדד. "אמרתי שאני לא מפחד ועדכנתי על כך את אשתי". בעניין הפרשה אליה מקשרים את שמו של ראש העיר מלכה, הוא אומר: "כמובן שאם הייתי יודע על אונס הייתי מדווח. אני מכיר את אותה האישה (המתלוננת). מצער מאוד שזו אישה נשואה עם ילדים".

חדד מגונן גם על עובדי העירייה שנעצרו יחד מלכה בפרשה. "לדעתי העובדים לא ידעו שהם עוברים עבירה", הוא טוען. "ברגע שהם לא יעשו מה שהוא (מלכה) אומר, יעיפו אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבו