חשד: חרדים תקפו תלמידים ערבים בהר מירון

קבוצת תלמידים מבית הספר האורתודוקסי בחיפה סיימה הערב טיול בית ספרי וביקשה לשתות מים באזור הר מירון. אלא שאז, טוענים התלמידים, התנפלו עליהם מספר חרדים, תקפו אותם וקראו "אין מקום לערבים לשתות מים". לאחר מכן, הם טוענים, ריססו היהודים גז מדמיע בעיני ההורים - ונמלטו. המשטרה חוקרת

החשד: תקיפה על רקע לאומני. ארכיון (חדשות 2)

חשד לתקיפה אלימה על רקע לאומני ברקע חגיגות ההילולה בהר מירון: תלמידי כיתה ט' בבית הספר האותודוקסי בחיפה טוענים כי הותקפו במהלך טיול באזור, על ידי קבוצה של יהודים חרדים. התוקפים נמלטו והמשטרה פתחה בחקירה.

בשעות אחר הצהריים סיימו התלמידים את מסלול הטיול באזור הר מירון, לשם הגיעו במהלך היום מאות אלפי בני אדם לקראת הילולת רבי שמעון בר יוחאי הערב. כשביקשו לשתות מברזי השתייה בהר מירון, תקפה אותם לטענתם קבוצה של חרדים, תוך שהיא משמיעה צעקות "אין מקום לערבים לשתות מים".

"הותקפו רק כי היו ערבים"

הורי התלמידים התלוננו כי אותה קבוצה גם ריססה גז מדמיע לעיני המורים וחלק מהתלמידים, ולאחר מכן נמלטה מהמקום. ההורים התקשרו למשטרה, והשוטרים שהגיעו למקום גבו עדויות. "אני פשוט מזועזע מהתקיפה", סיפר הערב לחדשות 2 באינטרנט הורה לתלמידה שהותקפה. "הם הותקפו רק כי היו ערבים. הם בסך הכל היו בטיול בית ספרי - ורוססו בגז מדמיע. אני מקווה שהמשטרה תעצור את האחראים".

דובר המחוז הצפוני יאקי אוחנה אישר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את פרטי המקרה. "תלונה הוגשה בתחנת משטרת צפת על התקיפה", אמר. "בדיקה העלתה כי התקיפה בוצעה באזור מגרון, והתלמידים טוענים כי הותקפו גם באבנים. ניידות משטרה בדקו אוטובוסים במקום והחקירה נמשכת. אחד התלמידים הערבים נפצע קל, ככל הנראה מפגיעת אבן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת