המפכ"ל דנינו: "מחפשים דרך להסגיר את דורסי לי זיתוני"

במשטרה ממשיכים במאמצים להביא לדין בישראל את קלוד אייזיק ואריק רוביק, שגרמו לתאונת ה"פגע-וברח" הקטלנית בתל אביב ונמלטו לצרפת. בכנס האינטרפול הבינלאומי נידונה הסוגיה בין בכירי המשטרה בשתי המדינות

כנס האינטרפול הבינלאומי 2012 נערך לראשונה בישראל. ביומו השני, נועד מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו עם מקבילו הצרפתי - וניצל את ההזדמנות כדי לדון עמו בסוגיית הדרישה להסגרה של האחראים לתאונת ה"פגע-וברח" בתל אביב שגבתה את חייה של הצעירה לי זיתוני ז"ל בסוף השנה שעברה.

השניים נפגשו בהמשך לסדרת ישיבות משותפות לנציגי משטרות שתי המדינות. דנינו סיפר כי סוגיית הסגרת השניים, אריק רוביק וקלוד אייזיק, שנמלטו לצרפת מיד אחרי התאונה, היא "הליך לא פשוט מבחינה חוקית".

נוסף על כך, הביע דנינו תקווה כי "תימצא הדרך לאתר פתרון שיוביל להסגרתם. יש כאן פלונטר משפטי מורכב מאוד ואנחנו מחפשים דרך שתוכל להצליח ולעקוף אותו".

גם אתמול סיפק דנינו התייחסות לפרשה באותו הכנס ואמר: "אנחנו מקווים שלמרות שלצרפת אין הסכם הסגרה עם ישראל, נמצא בקרוב את הדרך החוקית להביא למעצרם של דורסי לי זיתוני. הסיבה שעד עכשיו לא הגשנו בקשה פורמלית להסגרה היא שזה היה יוצר מצב של שפיטת הדורסים בתוך צרפת".

ממטה המאבק למיצוי הדין עם דורסי לי זיתוני נמסר בתגובה: "המטה ועמותת 'צדק בשבילי' מודים למפכ"ל על דבריו בכנס הבינלאומי של האינטרפול. אנו עובדים בתיאום ובשיתוף פעולה עם משרד המשפטים והמשטרה בכדי לקדם את הבאת הדורסים לדין צדק בישראל. עם זאת ברצוננו להבהיר כי דיבורים ומילים יפות לא יספיקו, וכי אזרחי ישראל ממשיכים לסמוך על הרשויות למרות הכל שיספקו את ההגנה, הביטחון והצדק הראויים לאזרחי המדינה. המאבק נמשך במישורים רבים, וביניהם קידום הצעת החוק שהוגשה על ידי דליה איציק ויריב לוין (הצעת החוק ל), אותה אנחנו מקווים כי הכנסת תעביר עוד במושב הקיץ של הקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת