פוענח רצח מנכ"ל חברה קדישא בחיפה

הותר לפרסום: המשטרה עצרה את איציק חזן בן 50 מבית שמש, בחשד שירה למוות במנכ"ל חברת קדישא בחיפה בכניסה לביתו לפני כשנה וחצי. אקדחו של חזן נמצא בנובמבר האחרון במקווה בבית שמש והוביל את החוקרים אליו

שנה וחצי אחרי שנרצח, הותר לפרסם כי פוענח רצח מנכ"ל חברת קדישא בחיפה הרב בני הסה ז"ל, שנרצח ביריות מחוץ לביתו. החשוד במעשה הוא איציק חזן בן 50, תושב בית שמש בעל עבר פלילי. לטענת המשטרה הרקע לאירוע הוא סכסוך קרקעות.

מחקירת המשטרה בפרשה עולה כי חזן, הוא החשוד שלחץ על ההדק וירה למוות ברב הסה ז"ל בכניסה לביתו לעיני אשתו. לאחר המקרה, המשטרה הטילה צו איסור גורף על האירוע במטרה לנסות ולעצור במהרה את המעורבים ברצח.

בחודש נובמבר האחרון חלה התפתחות משמעותית בתיק, כאשר אקדח נמצא מוסלק בין אבנים במקווה על ידי פועל במקום. לאחר בדיקה בליסטית נמצא כי האקדח מתאים לאקדח שנגנב מחיפה במהלך שנת 2001. בבדיקות מעבדה לזיהוי פלילי נקשר האקדח לחזן, המתגורר בבית שמש. פעולות חקירה נוספות גילו כי הוא נקשר לזירת האירוע בזמן הרצח, מה שהוביל למעצרו של חזן.

גם גרושתו של חזן נעצרה בעקבות הפרשה, ומסרה בחקירתה פרטים המחזקים את הקשר של החשוד לביצוע הרצח. במהלך החקירה המסועפת נגבו עדויות ממספר עדים ונעצרו שני חשודים נוספים שנחקרו בחשד למעורבות ברצח. בהמשך הם שוחררו לאחר מספר הארכות מעצר. ימ"ר מחוז חוף בפיקודו של נצ"מ אלי אסייג ימשיך בחקירת הפרשה על מנת להגיע למי שהזמין את ביצוע המעשה.

להערכת המשטרה, הרקע לאירוע הוא ככל הנראה סכסוך סביב קרקעות בבית העלמין הישן בחיפה. במהלך היום תוגש לבית המשפט הצהרת תובע נגד חזן, בחשד לרצח.

הסה חשש שמנסים לפגוע בו

שרשרת ההתנכלויות נגד הסה החלה כבר בשנת 2004 כשאלמונים הציתו את דלת ביתו. כמה חודשים לאחר מכן שפך אלמוני חומצה על פניו, וגרם לו לנזק רב באחת מעיניו. הסה, שמשמש סגן-אלוף במילואים ביחידת הקבורה של הרבנות הצבאית, אף שכר בעבר מאבטח לתקופה קצרה. כשחש שהוסר האיום מעליו, הפסיק להסתובב עם אבטחה.

חבריו של הסה ספרו לאחר הרצח כי הוא הביע בפניהם חשש שאלמונים מנסים לפגוע בו. חששותיו נבעו ממספר סכסוכים בהם היה מעורב בנושא הקבורה בחיפה. כחלק מתפקידו היה אחראי הרב הסה על הקצאת מקומות קבורה בעיר הסובלת ממצוקה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת