החשוד המרכזי ברצח טוען: "המנוח נגח בי קודם"

עדן אוחיון בן ה-19, החשוד שדקר למוות בבקבוק שבור את גדי ויכמן ז"ל בבאר שבע, טוען להגנה עצמית. בחקירתו במשטרה טען החשוד: ויכמן נגח בפני - ולכן דקרתי אותו. מעצרו הוארך בשבוע. מעצרה של בת ה-16 שהייתה עדה לרצח הוארך ביממה. בני משפחתה טוענים: "היא התעלפה במהלך האירוע"

התפתחות בפרשת הרצח בבאר שבע: עדן אוחיון בן ה-19, החשוד ברצח גדי ויכמן ז"ל, טען במהלך חקירתו במשטרה כי דקר אותו למוות רק לאחר שהותקף על יד ויכמן, שנגח בעוצמה בפניו. קו ההגנה של החשוד צפוי להיות הגנה עצמית.

במהלך חקירתו של אוחיון, החשוד שדקר את ויכמן בבקבוק שבור לעיני אשתו, הוא הודה בביצוע המעשה. עם זאת הדגיש הצעיר, שהיה על פי החשד תחת השפעת אלכוהול, כי ביצע את המעשה רק לאחר שויכמן נגח בו בראשו.

לבקשת המשטרה, בית המשפט השלום בבאר שבע האריך בשבוע את מעצרו של אוחיון. עורך דינו של החשוד, איתי יצחק, אמר בתום הדיון כי הוא כלל לא נכח בזירת האירוע. "בית המשפט האריך את המעצר על מנת שתיבדק הגירסה שלו, ובינתיים אנחנו נשאיר את זה למשטרת ישראל לעשות את עבודתה", אמר עו"ד יצחק. "מדובר בנער שאמור היה להתגייס לצבא, הוא סיים איזה הליך לפני כן -
הסתבכות קטנה שהיתה והסתיימה ובית המשפט ציין את זה ללא הרשעה".

במקביל האריך בית המשפט ביממה את מעצרה של הקטינה בת ה-16, שהעידה נגד החשודים במעשה והצביעה על החשוד המרכזי בפרשה, הגיעו לתמוך בה בבית המשפט.

לטענת בני המשפחה, בליל הרצח חשה הנערה ברע ואף התעלפה דקות לפני הרצח. לטענתם, היו עימה שלוש נערות נוספות שעזבו את הגינה לפני התקרית עם ויכמן. בני משפחתה של בת ה-16 סיפרו כי הנערה נמצאת במצב קשה וכי היא סיפרה לחוקרים את כל המידע שהיה בידה. במהלך היומיים האחרונים היא מטופלת על-ידי פסיכולוגים. "היא ילדה טובה מבית טוב, והיא הייתה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. מקווים שכבר מחר היא תהיה בבית", סיפרו.

מעצרו של חשוד נוסף הוארך ב-4 ימים, ואילו הדיון בהארכת מעצרם של יתר החשודים במעורבות ברצח עדיין נמשך.

נתניהו: "חייבים לפעול בכל העוצמה נגד הפראות הזאת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה השבועית למקרי האלימות האחרונים: "ביקשתי מהשר לביטחון פנים וממפכ"ל המשטרה למסור דיווח לממשלה על המקרים המזעזעים האחרונים שקרעו את ליבם של אזרחי ישראל. ראינו מחזות מאוד קשים, ואנחנו יודעים שצריך לעשות הכול כדי למגר אותם".

"יש לי ביטחון מלא בשר, במפכ"ל ובמשטרת ישראל ביכולתם לעשות את זה. אנחנו נשמע את הדיווחים על הפעולות שנעשו ועל הפעולות שייעשו. אנחנו יודעים שיש ירידה של 30% במקרי הרצח וגם ירידה בקטטות רחוב, אבל המקרים האלה, הקיצוניים כל כך, האכזריים כל כך, מעצימים את ההכרה שאנחנו חייבים לפעול בכל העוצמה נגד הפראות הזאת, האלימות הזאת, הרצחנות הזאת - ואנחנו נמשיך לעשות כך", הדגיש ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת