בת 18 סירבה לעבור הפלה - ונכלאה על-ידי החבר שלה במרתף

במשך שבוע הוחזקה נערה בת 18 מהדרום במרתף של בית בשפרעם, בעוד בן זוגה וחבריו מנסים להכריח אותה לבצע הפלה. רק לאחר שהשיגה טלפון והתקשרה למשטרה, חולצה לפנות בוקר הנערה והועברה למחסה. המשטרה: יש חשש שהעובר לא ישרוד. החשודים נעצרו והבוקר יובאו להארכת מעצרם

חשד לאירוע חמור בצפון של כליאת שווא והתעללות בצעירה הרה. צעירה בת 18 נכלאה בבית בשפרעם במשך שבוע על ידי בן זוגה, צעיר המוכר למשטרה, וכמה מחבריו - זאת כי לא הסכימה לעבור הפלה.

במוקד הפרשה עומדת צעירה בת 18, בת מיעוטים מאזור באר שבע, שנכנסה להיריון מיחסיה עם בן זוגה, צעיר כבן 20 משפרעם. בן הזוג לא היה מרוצה מההיריון הבלתי צפוי, וניסה לשכנע את חברתו לעבור הפלה. אלא שהנערה עמדה בסירובה - ובן הזוג עבר לפסים אלימים. 

על פי החשד, החבר גייס שניים מחבריו, וביחד הם כלאו את הנערה במרתף של בית אחר, ללא חלונות. הוא המשיך וניסה לשכנע אותה "להיפטר מהתינוק", ואמר לה שאם לא תפיל - הם "ידאגו שהוא יופל". על פי במהלך השבוע ניסה חבר שלה לשכנע אותה לעבור הפלה ואף ניסה בכוח להפיל את העובר.

בתום שבעה ימים במהלכם היתה לכודה במרתף, הצליחה הנערה לקחת מאחד החברים את הטלפון הנייד שלו והתקשרה למשטרת באר שבע. המשטרה הצליחה לאתר את הצעיר באמצעות מספר הטלפון שלו ועצרה את שלושת הצעירים. לפנות בוקר שוחררה הנערה, והועברה למקלט מחסה בהשגחה, משום שיש חשש שהעובר לא ישרוד. הבוקר יובאו השלושה להארכת מעצרם בבית משפט השלום בעכו.

"כל מה שהצעירה מסרה לשוטרים בבאר שבע הוא 'אני כלואה, בואו להציל אותי', ולכן הפעולה הראשונה שעשינו זה לנוסת ולהתקשר שוב לטלפון ממנו התקשרה, כשבמקביל שלחנו שוטרים לסריקות בשפרעם", סיפר מפקד תחנת משטרת שפרעם, ניצב משנה רמי ניימרק, בראיון ל"בוקר טוב ישראל" עם גולן יוכפז בגלי צה"ל.

לדבריו, "בעל הדירה והטלפון ענה לבסוף, והשוטרים הסבירו לו את חומרת המעשים. הבית שייך למשפחתו, שעובדת מחוץ לעיר, ולכן הוא 'תרם' את הדירה לביצוע המעשים. הצעירה הייתה משוכנעת שתוך יום או יומיים יבינו הצעירים שהיא רצינית בכוונתה לשמור את העובר וישחררו אותה, אך בהמשך הבינה שלא כך הדבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת