הנעל הביאה למעצר החשודים ברצח

תחת אבטחה כבדה, שיחזרה הלילה הנערה בת ה-16 את רצח גדי ויכמן ז"ל בבאר שבע, ואף העידה בפני החוקרים מי מחבריה ביצע את הדקירה בפועל. מה שהוביל לחשודים הוא נעל של הנערה, שנמצאה בגינה בה התבצע הרצח. האלמנה מיכל צפתה בשחזור הרצח ממרפסת ביתה ואמרה: "אני מקווה שהם יירקבו בכלא – חבל שלמדינה אין עונש מוות"

חקירת הרצח בבאר שבע: כמה שעות לאחר מעצרם של החשודים ברצח גדי ויכמן ז"ל, ותחת אבטחה משטרתית כבדה, שחזרה הנערה בת ה-16 שהייתה במקום בזמן הרצח את האירוע. מי שעוד צפתה בשחזור חוץ מחוקרי המשטרה הייתה אלמנתו של ויכמן. על פי הפרסום בעיתון "ידיעות אחרונות", מה שהביא למעצר החשודים הוא נעלה של הנערה שנמצאה בגינה בה נדקר ויכמן. בהמשך היום הצעירים יובאו להארכת מעצרם בבית המשפט בבאר שבע.

בני משפחתה של הנערה הגיעו לתמוך בה היום בבית המשפט. משפחתה סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי היא במצב לא פשוט, וכי חשפה בפני החוקרים את כל הפרטים הידועים לה ואת כל מה שעל לבה. לטענת בני המשפחה, היו עם החשודים בליל הרצח שלוש נערות נוספות שהלכו הביתה זמן קצר לפני האירוע. לטענתם, הקטינה חשה לא בטוב ואף התעלפה באותו הערב.

מאז מעצרה, היתה הנערה תחת השגחה וטיפול פסיכולוגי. היא סיפרה למשפחתה שהחוקרים טיפלו בה טוב מאוד, וכי היא מקווה לצאת כבר היום למעצר בית.

חוקרי המשטרה סרקו בלילה שבין שישי לשבת את הגינה בה אירע הרצח, ומצאו בה את הנעל ששייכת לתלמידה שהסגירה את הדוקר. בשעת ערב מאוחרת אמש, שיחזרה הנערה כיצד ירד ויכמן מביתו אליהם, ואיך הוויכוח על השקט של ליל שבת הפך לזירת רצח. הנערה אף העידה בפני החוקרים מי מחבריה הוא שביצע את הדקירה בפועל.

מחלון המרפסת, צפתה בת זוגו של גדי ז"ל בשחזור. "היה חשוב לי לראות שהיא לא משקרת כי אני ראיתי בדיוק מה קרה", סיפרה מיכל. "אני לא מצליחה להבין למה היא לא הזהירה את גדי, למה היא לא אמרה לו שלרוצח יש בקבוק ביד - היא הייתה יכולה להציל את בעלי".

עם זאת, שמחה אלמנתו של ויכמן לשמוע כי החשודים נעצרו. "יש בזה מעט נחמה בשבילנו - חבל שבמדינה שלנו אין עונש מוות", לדבריה. "אני מקווה שהם יירקבו בכלא ויקבלו את העונש הכי קשה".

החשוד המרכזי: "חייל" בארגון פשע

צעיר בן 19, החשוד המרכזי ברצח גדי ויכמן הוא "חייל" בארגון פשע חזק בבאר שבע ומכחיש כרגע כל קשר למעשה עצמו. על פי הדיווח בעיתון "מעריב", שאר החשודים שנעצרו מוכרים למשטרה ברמה נמוכה. הארגון אליו שייך צמח מתוך הארגון של ניב זגורי שהורשע בעבר בשורת של עבירות ונכנס לכלא.

שמונה מהחשודים הם צעירים ישראלים - לא קטינים - וחשודה אחת, נערה קטינה בת 16.  ארבעה מבין החשודים שהו בפועל בזירת הרצח במהלך הדקירה, האחרים חשודים שהיו שותפים, ידעו ולא סיפרו, וסייעו להסתיר את החשודים לאחר מעשה. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לא גיבה אתמול מיידית את השוטרים והורה לחקור את תפקודם באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת