ניצב יואב סגלוביץ': "סופ"ש קשה - נאתר את הרוצחים"

ראש אגף החקירות במשטרה התייחס לסוף השבוע האלים בו נרצחו חמישה בני אדם. "תפקיד המשטרה הוא לאסוף ולאתר ראיות, ויש לכל תיק רצח קשב גדול גם ברמה הארצית. המשטרה עושה את עבודתה בתנאים לא פשוטים, ואני בטוח שנאתר את הרוצחים", אמר ניצב סגלוביץ'

כנס האינטרפול האירופי הראשון שנערך בישראל ייפתח מחר, ובינתיים מירב תשומת הלב במשטרת ישראל הוקדשה לגל אירועי הרצח בסוף השבוע האחרון.

"כל אירוע כזה הוא קשה", אמר היום ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ'. "מטרת המשטרה היא להגיע ולמצוא את העבריינים, ואני יכול להגיד שנעשה מאמץ גדול בנושא עם קשב גדול ברמה ארצית לכל אחד מהתיקים. בסופו של דבר, תפקיד של שיטור, משטרה, וחקירות בפרט הוא לאתר ולאסוף ראיות".

ניצב סגלוביץ' התייחס בהמשך לביקורת על תפקוד המשטרה שלא מנעה את מקרי הרצח. "שמעתי במהדורות שונות אמירות שונות על תפקוד משטרת ישראל. המשטרה היא מצוינת ועושה את עבודתה בתנאים לא פשוטים", לדבריו. "לצערי, זו לא פעם ראשונה ולא אחרונה שמצבור כזה מציף סוגיות כאלה".

מלחמה עולמית בפשיעה

הכנס שיימשך שלושה ימים ייפתח מחר בטקס רשמי בהשתתפות הנציגים הבינלאומיים, שיקחו חלק במליאות, הרצאות, פאנלים וקבוצות דיון שידונו במגוון נושאים: מצב הפשיעה הבינלאומית, שיטות עבודה והכנסה לשימוש של טכנולוגיות חדשות. בהיבט הפלילי יעסוק הכנס באיומי טרור, פשיעה מאורגנת וכלכלית, המלחמה בסחר בסמים והגירה לא חוקית.

ההחלטות שיתקבלו יועברו לצירי העצרת הכללית השנתית שתתקיים בהמשך השנה באיטליה, והם אלה שיחליטו אם לאמצן.

סוף שבוע אלים - סיקור מיוחד:

הרצח בב"ש: המשטרה תחקור את התנהלותה

הרצח ברחובות: "יש חבורות מתפרעים בשכונה"

5 מקרי רצח בשלושה ימים

חבריו של אורגיל מואטי: "הוא היה ילד טוב"

רצח ברחובות: נער בן 17 נדקר

גדי ויכמן ז"ל נרצח בבאר שבע

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת