שכנו של הנרצח: יש חבורות מתפרעים בשכונה - חששתי לחיי

אורגיל מואטי, בן 17 וחצי מרחובות נדקר הלילה בפלג גופו העליון ומת בבית החולים מפצעיו. איתן בלן, שכן של הנרצח, מספר כי לשכונה הגיעו בעבר מספר חבורות שהתנכלו לילדי השכונה. "גנבו מהם טלפונים סלולריים, ופעם כשירדתי להשתיק אותם ויתרתי וחזרתי לביתי כי חששתי לחיי". המשטרה עצרה נער בן 17 החשוד ברצח

אבל כבד נפל על בני משפחת מואטי ברחובות, לאחר שהלילה נדקר בנם אורגיל בן ה-17 למוות. קרובי משפחה וחברים רבים החלו להגיע הבוקר לבית המשפחה, כדי לנחם את האבלים.

חבריו של אורגיל מואטי סיפרו הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "הוא היה ילד טוב שלא הסתדר עם מסגרות. הוא היה מסתובב הרבה פעמים בפארק. כואב לנו שלא היינו איתו ברגעים הקשים האלה".

במשטרה הקימו צוות חקירה מיוחד שיחקור את האירוע. מפרטים ראשוניים עולה כי שלושה נערים רדפו אחרי הקורבן, הפילו אותו על הרצפה ודקרו אותו בכל חלקי גופו. לאחר מכן, כך על פי החשד, נמלטו מהמקום.

הבוקר עוכב לחקירה חשוד במעורבות בדקירה, נער בן 17. הוא יובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. במשטרה עדיין לא יודעים מהי בדיוק מידת מעורבותו ברצח, אך טוענים כי הארכת מעצרו הכרחית להמשך החקירה. בשעות הצהריים עוכבו לחקירה עוד שני חשודים במעורבות ברצח.

"מסתובבות כאן חבורות שלא קשורות לשכונה"

"יש פה חבורות שמגיעות לכאן שהן לא מילדי השכונה", סיפר איתן בלן המתגורר בסמוך לבית משפחת מואטי. "לפני כחודשיים הייתה כאן תופעה של גניבת מכשירי טלפון סלולרי מילדים כאן, ולי קרה מקרה דומה לזה שהתרחש בב"ש בסוף השבוע. ירדתי להעיר לחבורת נערים שהרעישה אבל חזרתי לביתי כי חששתי לחיי".

"זהו אירוע מזעזע", הוסיף בלן, "זו שכונה שקטה שמלאה באנשים טובים. משפחת מואטי מוכרת בשכונה מכיוון שקרוב משפחה של הקרבן הוא חלל צה"ל, והוא הבוגר היחיד של בית הספר השכונתי שנפל במערכות ישראל. אין ילד שלא מכיר אותם".

קריאה על נער המתבוסס בדמו ליד גן ציבורי

סמוך לשעה 02:00 אחר חצות התקבלה במוקד מד"א מרחב איילון קריאה על נער שמתבוסס בדמו ברחוב אברהם פרשני ברחובות, סמוך לגן ציבורי.מתברר כי נערים נוספים שהיו בזירת האירוע הזעיקו את כוחות ההצלה. "צוות טיפול נמרץ ואמבולנס שהגיעו למקום מצאו את הנער כשהוא מוטל על השביל ובפלג גופו העליון מספר פצעי דקירה", סיפר הלילה לחדשות 2 באינטרנט דובר מד"א זכי הלר.

הפרמדיקים העניקו לנער טיפול ראשוני בשטח ופינו אותו לבית החולים קפלן בעיר כשהוא מחוסר הכרה ומונשם. "בכניסה לבית החולים איבד הנער דופק ונשימה ולאחר מאמצי החייאה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו", הוסיף הלר. כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירת האירוע והחלו בסריקות אחר חשודים.

מפקד תחנת רחובות סגן-ניצב יאיר חצרוני ציין כי "אנחנו עדיין בראשית החקירה, יש לנו מספר כיוונים שנבדקים. הוקם צוות חקירה מיוחד בראשותו של קצין הצח"מ המרחבי. בשעות הקרובות אנחנו מאמינים שהתמונה תתבהר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת